П`ятниця, 26.04.2024, 06:39:38

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Травень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
 
Архів новин
Головна » 2011 » Травень » 14 » Ніч у музеї
00:58:40
Ніч у музеї
У ніч з 14 на 15 травня в історико-краєзнавчому музеї Калущини вперше відбудеться нетрадиційне дійство — Ніч у музеї. Для того, щоб потрапити у "нічний музей”, всього лиш треба бути повнолітнім і цікавитися мистецтвом, хотіти слухати і хотіти бачити, — стверджують організатори фестивалю.
Організовує "Ніч у музеї" активна творча мистецька молодь нашого міста і не тільки. А співорганізаторами фестивалю є управління культури Калуської міської ради та історико-краєзнавчий музей Калущини. Акція проходитиме у рамках Дня Європи.
Як відомо, традиційно Ніч у музеї проходить уже кілька років поспіль у Львові. Проте, за словами одного зі співорганізаторів фестивалю "Ніч у музеї", провідного наукового співробітника історико-краєзнавчого музею Калущини Уляни Паньо, у калуської мистецької акції — інша концепція.
— Загалом, Ніч музеїв — міжнародна акція, яка дозволяє оглянути музейні експозиції вночі, зазвичай приурочена до Міжнародного дня музеїв. У цю ніч більшість музеїв відкрито для відвідувачів після заходу сонця і майже до ранку. Основна мета акції — показати ресурс, можливості, потенціал сучасних музеїв, залучити до музеїв молодь. Мета ж нашої "Ночі у музеї" — активізація роботи музею як майданчика громадської активності, — зазначила у коментарі "Вікнам" Уляна Паньо. —  А молодь, як відомо, — найбільш мобільна і вдячна публіка.
Для того, щоб потрапити у "нічний музей”, треба бути повнолітнім і цікавитися мистецтвом, хотіти слухати і хотіти бачити.
— Ми не хочемо ділити музей на глядацьку аудиторію та учасників, тому ту ніч будемо проводити у спільному товаристві, сидячи на підлозі та попиваючи гарячі напої, — розповідає одна з організаторів "Ночі у музеї" поетеса Катерина Ковальчук. — Я сама — з Калуша, тому місто дуже люблю і дуже тішить, що у Калуші відбувається щось на зразок "культурних посиденьок”. Ось нещодавно святкували День театру, тепер будемо готувати щось більш літературно-музичне. Думаю, це піде на користь калуській молоді. Маємо за мету зібрати поціновувачів альтернативного мистецтва.
На думку Катерини, у випадку з цим фестивалем організаторами є самі учасники і ті, хто прийде їх підтримати. Загальної, наперед визначеної програми ще немає, адже митців ніколи не вдається поставити у якісь рамки. Однак, організатори обіцяють: усе має бути максимально креативним та натхненним. Організація літературної частини випала Катерині Ковальчук та Тетяні Запорожець. Іншими організаційними питаннями (зокрема, музикою, виставкою. — Авт.) переймається Остап Микитюк. Крім того, чимало допомагають друзі митців. Особливу подяку організатори адресують громадській організації "Світ альтернативної культури”, яка завжди з радістю підтримує подібні дійства у нашому місті.
— "Ніч у музеї” є продовженням або навіть доповненням попереднього мистецького фестивалю "Деталь”, який пройшов у Калуші минулого року, — стверджує Катерина Ковальчук. — На перший план висуваємо саме молодість та креатив, внутрішні переживання, деяку сакральність. Можливо, саме тому обрали трошки дивакуваті час та місце проведення. Основне дійство відбуватиметься у ніч з 14 на 15 травня в історико-краєзнавчому музеї Калущини (вул. Шевченка, 7). Розпочнеться фестиваль о 16.00. Будуть проводитися майстер-класи та мистецькі майстерні. 
Фестиваль об’єднає у собі виставки, бардівську музику, інструментальний супровід, вірші та прозу, театральні перформенси. Кожен із учасників везе з собою частинку свого особистого, яке намагатиметься максимально висловити за допомогою слів, музики чи, навіть, танцю.
— Цієї ночі абсолютно все буде мати значення, — переконує Катерина Ковальчук. — Подивимося, що з того вийде.
 
Ось як виглядатиме поетично-музична сцена:
— поетично-перформенсне дійство "Музика чужих ляльок”: Ганна Луцюк, Ігор Семенюк, Ірина Загладько (Луцьк-Львів);
— літературна студія "87”: Мар’яна Судова, Юлія Бабак, Світлана Андріїшина (Тернопіль);
— мистецький тур "Вечір магістрів”: Тетяна Запорожець, Богдан Ославський, Катерина Ковальчук, Василь Карп’юк, Андрій Олексюк (Івано-Франківськ);
— відеопроза: Тетяна Скрипкіна (Чернігів);
— художні дива від Helga Malahovska (Івано-Франківськ);
— акомпонують: "Оркестр Бобовата” (Івано-Франківськ), "Нерозкриті крила” (Яремче), "Аневризм” (Надвірна), "Space ДжЕМ” (Калуш).
 
Довідка. Уперше "Ніч музеїв" була проведена в Берліні у 1997 році. Удруге — 1999 року за ініціативою Міністерства культури і комунікацій Франції під назвою "Весна музеїв", оскільки 18 травня в усьому світі відзначається Міжнародний день музеїв. У 2001 році в цій акції брало участь вже 39 країн Європи та Америки. У 2005 році "Весна музеїв" переросла саме у "Ніч музеїв". 2005 року в акції взяли участь 750 музеїв Франції і 500 музеїв Європи.
Українські музеї вперше масово долучились до всесвітньої акції 2008 року. Хоча деякі музеї столиці провели подібну акцію наприкінці вересня 2007 року.
2010 року акція Ніч у музеї відбулась у ніч з 15 на 16 травня. В Україні її масово підтримали музеї Києва, Львова, Одеси, Харкова та Феодосії.
Ігор ІЛЬНИЦЬКИЙ, "Світ Альтернативної Культури"

Переглядів: 794 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024