Четвер, 25.04.2024, 13:25:12

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Травень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Архів новин
Головна » 2020 » Травень » 9 » Ретро-новина: усі на концерт!
21:59:30
Ретро-новина: усі на концерт!

На початку ХХ ст. великим успіхом у мешканців Станиславова користувалися концерти військових оркестрів. Очевидно, військові музиканти були справжніми майстрами своєї справи.

Проте, як публіка поспішала на концерт у міському парку, повідомляє місцева преса:

«Концерт має відбутися о шостій годині пополудні. До парку поспішають тлуми людей, неначе до якогось святого місця, де відбуваються дива. Вони сунуть пішки, у фіакрах, на роверах і в автомобілях. Всі нарядно вбрані, неначе налаштовані на участь у конкурсі вбрань, зачісок і капелюшків. Тітоньки, бабці та мамусі – це форпост. Чоловіки, переважно огрядної статури, замикають їхні ряди. А потім іде головна армія – рожевощокі Зосі, Марічки та Ганнусі. Дівчата йдуть, кидаючи навкруги зацікавлені погляди. Фіакри їдуть переповнені. В одному з них – п’ятеро студентів, що скинулися по вісім галерів. Вони голосно розмовляють і шлють поклони то в один, то в інший бік. Наступний фіакр щільно набитий гімназистами. На їхніх комірах сяють золоті й срібні нашивки. Далі їдуть розпашілі пані у двокінному екіпажі. Всі поспішають на концерт…».

Особливим успіхом користувалися виступи оркестру 58 полку піхоти під керівництвом капельмейстера пана Шміда. Зазвичай музиканти віддавали перевагу класичній музиці, часто грали музичні уривки з популярних п’єс. Ці концерти нерідко були благодійними – виручка з них згодом передавалася місцевим доброчинним товариствам. Глядачі платили близько 50 галерів з особи, що було зовсім небагато за такий високомистецький захід.

Концерти військових оркестрів у теплу пору року відбувалися не лише у парку, а й на Валах. В холодну погоду музикою можна було насолодитися в театральній залі, залі польського «Сокола» (тепер площа Міцкевича, 2) чи у залі міського казино (тепер вул. Незалежності, 12).

«Газета «Кур’єр станиславівський» від 23 серпня 1908 року.

Олена БУЧИК


Переглядів: 245 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024