Понеділок, 2020-09-21, 12:04 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2013 » Травень » 24 » Триває збір коштів на пам'ятник "Руській трійці"
9:13 PM
Триває збір коштів на пам'ятник "Руській трійці"
Ще один пам’ятник у середмісті Івано-Франківська. Пам’ять зачинателів національного відродження «галицького Шевченка» о. Маркіяна Шашкевича,  бойківчанина Івана Вагилевича та етнографа Якова Головацького - місцеві краєзнавці  вшанували  постаментом.
Просвітителі відомі тим, що у часи  ополячення та русифікації Галичини видавали першу книгу українською - альманах "Русалка Дністровая." Такий пам’ятник "Руській трійці" перший в Україні, переконаний Богдан Гаврилів. І не лише в цьому його особливість, постамент споруджують методом народної побудови.   Кошти збирають уже три роки.
У довгому переліку 10 тисяч благодійників. Першим жертводавцем став праправнук одного з "трійці" - 85-річний Іван Демянович Вагилевич. На збереження пам'яті "галицьким романтикам", так в тодішні часи їх називали, родич виділив три тисячі гривень. До історико-патріотичної акції зі збору коштів долучилися місцеві  учні та  студенти. Їхні пожертви незначні - по одній гривні. Як кажуть в народі, зі світу по нитці - бідному сорочка.
Спроектував пам’ятник "Руській трійці" скульптор Володимир Довбенюк. Це - три замислені постаті. У центрі -  стилізований ліхтар.   Саме цей елемент  доповнює загальну композицію про світочів "галицького відродження". Пам'ятники мають виховувати. Їх багато не буває, каже головний архітектор Івано-Франківська. До мистецької цілісності композиції містобудівничі зауважень не мають.
Спільними зусиллями  зібрали понад 125 тисяч гривень. Загальна вартість  постаменту "галицьким романтикам" - двісті тисяч гривень. Місцеві краєзнавці мають намір  його встановити  наприкінці літа. 
Ірина Тимчишин, Андрій Шкварла. Новини на ВЕЖІ

Переглядів: 290 | Додав: Dnister







Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 20. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2020