Четвер, 28.03.2024, 21:10:19

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2018 » Лютий » 22 » У Львові завершили реставрацію волохатого носорога, якого знайшли на Прикарпатті понад 100 років тому
12:01:29
У Львові завершили реставрацію волохатого носорога, якого знайшли на Прикарпатті понад 100 років тому

У Львівському природознавчому музеї завершили реставрацію унікального волохатого носорога, якого знайшли 1907 року у селі Старуня на Богородчанщині.

Фото відреставрованого експоната показало видання ZAXID.NET. На світлині старший науковий співробітник Львівського природознавчого музею Андрій Бокотей показує слід від списа на відреставрованому опудалі волохатого носорога.

Передня частина експоната є оригінальна, решту туші дороблювали із гіпсу, вставляючи частини врятованої шкіри. Рештки волохатого носорога, який остаточно вимер близько 10 тис. років тому, знайшли у 1907 році в озокеритній шахті біля села Старуня Івано-Франківської області.

У світових музеях є лише два оригінальні опудала волохатих носорогів – у Львові і у Кракові. Львівський музей планує виставити волохатого носорога на загальний огляд у квітні-травні цього року.

Це один з тих експонатів, якими найбільше пишається музей. Адже це перша в Європі повна туша волохатого носорога. За цінний артефакт ішла війна з краківськими музейниками.

Нагадаємо, зусиллями науковців Івано-Франківського технічного університету нафти і газу та Старунською сільською радою розроблено інвестиційний науково-туристичний проект "Парк льодовикового періоду".


Переглядів: 344 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024