Понеділок, 2020-09-21, 11:24 AM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2013 » Травень » 24 » У Національному музеї відкрили Богородчанський іконостас
6:44 PM
У Національному музеї відкрили Богородчанський іконостас
17 травня, напередодні Міжнародного дня музеїв, у рамках відзначення 100-річчя з часу дарування митрополитом Андреєм Шептицьким Національного музею українському народові відбулася визначальна подія – відкрито новий розділ постійної експозиції «Йов Кондзелевич. Визначна пам’ятка українського бароко – Богородчанський іконостас» (1698 – 1705)», повідомила прес-служба Львівської ОДА.
Знаково, що відкриття відбулося за участі Блаженнішого Святослава Шевчука, Верховного Архиєпископа Києво-Галицького, Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви.
В урочистостях також взяв участь голова обласної державної адміністрації Віктор Шемчук, який, зокрема, зазначив: «Стараннями Блаженнішого митрополита Андрея Шептицького ця унікальна пам’ятка була музеєфікована у Національному музеї у Львові, який став для нього надійним прихистком у часи тотального нищення сакрального мистецтва. Наше завдання – зберегти цю унікальну пам’ятку та залишити її майбутнім поколінням. Адже це не просто витвір мистецтва, це свідчення глибокої духовності нашого народу».

Довідка:
Богородчанський іконостас – величний п’ятиярусний комплекс із церкви Воздвиження Чесного Хреста Скиту Манявського презентує важливий етап в еволюції українського іконостаса, що набуває свого найвищого розквіту в епоху бароко.
Іконостас було створено упродовж семи років — з 1698 по 1705-й. Його автор — іконописець ієромонах Йов Кондзелевич — найяскравіша постать в історії українського малярства доби бароко.
У 1785 році австро-угорська влада ліквідувала монастир й іконостас було переміщено до церкви Святої Трійці міста Богородчан. У час Першої світової війни твір вивезли до Відня, а згодом – Варшави.
Завдяки наполегливим клопотанням української громади та митрополита Галицького Андрея Шептицького у 1924 році іконостас передано Національному музеєві у Львові.
У 1998 – 2005 рр. Львівська філія ННДРЦ України провела комплекс консерваційно-реставраційних заходів пам’ятки.

Переглядів: 270 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 20. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2020