Четвер, 25.04.2024, 21:48:46

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Травень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Архів новин
Головна » 2020 » Травень » 9 » У Старий Угринів нацисти прийшли 1 липня 1941 року
22:01:16
У Старий Угринів нацисти прийшли 1 липня 1941 року

Сільський голова Старого Угринова Тарас Федорів розповів, якою була ціна війни для односельців Степана Бандери.
 Степан Бандера був заарештований в перші дні липня за Акт проголошення незалежності і пробув у кацеті до кінця війни
Тарас Федорів оприлюднив у соцмережі факти про мешканців Старого Угринова, які брали участь у Другій світовій війні, інформують "Вікна".

"Сьогодні — день закінчення останньої Великої війни в Європі. Для українців та війна мала чи не найстрашнішу ціну з-поміж інших народів. "Пабєда" в тій війні й досі використовується нашими сусідами-"недабратьямі" у своїй ворожій пропаґанді проти України і всього цивілізованого світу. Центральна тема — "плахіє бєндєравци"... на фоні "хароших" савєцкіх асвабадітєлєй...", — йдеться в дописі.

Щоб усі могли зрозуміти, якою була ціна тої війни для бандерівців, Тарас Федорів наводить такі факти:

1. У Старий Угринів (рідне село Степана Бандери) нацисти прийшли 1 липня 1941 року. Першими їхніми жертвами стали Петро Федорів та Іван Василів — сільські хлопці, які стояли на варті. Перший загинув, другий був поранений, але вижив і ще воював у лавах ОУН-УПА кілька років.

2. Степан Бандера, ровідник ОУН, був заарештований в перші дні липня за Акт проголошення незалежності і пробув у кацеті до кінця війни.

3. Рідні брати Степана Бандери Василь і Олександр були заарештовані у Станиславі і Львові за діяльність зі становлення Української Держави і опинились у концтаборі "Аушвіц", де й загинули влітку 1942 року.

4. У лютому 1943 року на Волині в бою проти німців загинув уродженець Старого Угринова Гриць Перегіняк — командир Першої сотні УПА. Перед тим він провів роки у польській тюрмі, після звільнення пройшов вишкіл у Кракові і став творцем одного з перших загонів зініційованих ОУН.

5. В 1944 році союзники німців — угорці — вчинили розправу в сусідньому зі Старим Угриновом Середньому Угринові: спалили ціле село, зігнали на розстріл всіх жителів, кількох вбили в ході самої облави. Врятували селян бандерівці — вояки УПА, які, дізнавшись про трагедію, в складі кількох осіб вступили в бій з цілим загоном окупантів, вчинили обстріл відразу з кількох сторін, однією з перших куль вбили командира карателів. Ці події мали своє продовження. Вже після закінчення ДСВ влада "асвабадітєлєй" затіяла слідство проти Староугринівської вчительки Осипи Команецької, яка в 1944 році "вела переговори з фашистами". Суть переговорів полягала в тому, що Осипа Григорівна, знаючи німецьку мову, пояснила мадярам, що вони вже спалили цілий Середній Угринів і перейшли вже в Старий Угринів, а це вже інше село. І так було врятовано земляків Степана Бандери.  За це жінка від "найгуманнішої" радянської влади отримала переслідування.

"Те, що не змогли зробити нацисти, доконали комуністи. У 1950 році близько 60 сімей староугринівців було депортовано до Сибіру, а вже за рік — повністю було ліквідовано Середній Угринів, а всіх жителів насильно виселили, школу та церкву закрили, священника о. Миколу Перепічку, який в 1944 році рятував угринівців, піддали переслідуванням. Це все факти, і кожен може їх самостійно співставити з московськими теоріями про "пабєду", "бєндєровців", "комуністичне благодєнствіє"", — зазначає Тарас Федорів.


Переглядів: 272 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024