Четвер, 25.04.2024, 10:20:01

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2013 » Травень » 17 » Відбувся Другий фестиваль унікальної чорнопотіцької писанки
09:37:09
Відбувся Другий фестиваль унікальної чорнопотіцької писанки
16 травня у селі Чорний Потік Надвірнянського району вже вдруге відбувся Фестиваль чорнопотіцької писанки, або, як її називають місцеві мешканці «чорнинської». Від імені керівництва області організаторів фестивалю учасників і гостей привітав заступник начальника управлінні культури , національностей та релігій Василь Тимків. Голова Надвірнянської райдержадміністрації Юрій Касіянчук і заступник голови районної ради Іван Степник вручили районні нагороди чорнопотоківіцям, які долучилися до організації та проведення писанкового дійства.
Від імені Громадської організації «Рідне наше село» сусіднього з Чорним Потоком Білих Ослав, від дирекції Білоославської ЗОШ І-ІІІ ступенів організаторам та учасникам Чорнопотіцької писанки побажала «творчого довголіття і примножнення слави про унікальну чорнопотіцьку писанку» Валентина Щербюк.
За словами керівника місцевого гуртка писанкарства Миколи Палійчука, чорнопотоківська писанка є унікальною, поряд з буковинською і космацькою входить до найвідоміших і найстаріших на Гуцульщині.
«Писана вона на чорному тлі, що означає землю, багатство надр, на ній геометричні і рослинні орнаменти, кожен з яких має свій зміст», – розповідає майстер.Гурток писанкарства був створений при Чорнопотолківській школі понад 20 років тому задля збереження традиційної писанки цього гірського села. Микола Палійчук стверджує, що у них «що хата – так майстер». Під час фестивалю демонстрували писанки від майстрів і від дітей, а також провели майстер-клас писанкового розпису. Кожен міг спробувати себе у цьому ремеслі.
За словами сільського голови Василя Шовгенюка, проводять такий фестиваль «для відновлення чорнянської писанки і з надією привабити сюди туристів». Тут ніколи не було колгоспу, та і зараз більшість чоловіків із цього села працюють на сезонних роботах, виїжджають на заробітки. У Чорному Потоці проживає майже 2900 людей, з них 750 дітей, є 168 багатодітних родин.Чорнопотіцькі писанки зберігаються в багатьох музеях світу. За червоними, жовтими, зеленими і синіми розписами на чорному тлі їх можна впізнати серед інших писанок.

Переглядів: 520 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024