Четвер, 2020-01-23, 8:54 AM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2013 » Травень » 28 » Відкрито книжкову виставку присвячену Євгену Петрушевичу
3:33 PM
Відкрито книжкову виставку присвячену Євгену Петрушевичу
Запрошуємо користувачів до відділу краєзнавчої літератури обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка, де в рамках циклу „Батьківщини сини незборимі” з 27 травня 2013 р. функціонує книжкова виставка „Євген Петрушевич: портрет державника у часі й просторі”, присвячена 150-літтю від дня народження відомого політичного діяча Галичини.
Євген Петрушевич народився З червня 1863 р. в Буську на Львівщині у сім'ї священика. Навчався на юридичному факультеті Львівського університету.
Уже в студентські роки став одним із лідерів молодіжного руху, очолював „Академічне братство". Вия­вив себе талановитим організатором суспільно-політичного й культурно-ос­вітнього життя у віддаленому від га­лицької столиці повіті. Був головою повітової „Просвіти".
У 1907 р. обраний послом австрійського парламенту, у 1908 р. - галицького сейму. Очолював парламентський клуб. Рішуче виступав за права і свободи українського народу.
У жовтні 1918 р. Петрушевич очолив Українську національ­ну раду, обрану на представницьких зборах українських послів до парламенту та крайових сеймів Східної Галичини і Північ­ної Буковини. 19 жовтня 1918 р. як президент Української Національної Ради прого­лосив створення ЗУНР.
2 січня 1919 р. у Станиславові обраний президентом Західноукраїнсь­кої Народної Республіки. Після злуки УНР і ЗУНР став членом Директорії УНР.
Та політичні суперечності, що виник­ли між С. Петлюрою та Є. Петрушевичем щодо союзу УНР з Польщею, зму­сили останнього виїхати до за кордон, до Відня.  Там він очолював уряд ЗУНР в екзилі, продовжував дипломатичну бо­ротьбу за українську державність.
Помер Євген Петрушевич  1940 року в Берліні, де й похований. Перепохований 2002 р. у Львові на Личаківському кладовищі.
Всіх, хто бажає більше дізнатися про визначного галицького політичного діяча, президента Західноукраїнсь­кої Народної Республіки, який захищав суверенні права українського народу на власну державність та завжди мріяв про єдину, соборну Україну, запрошуємо  переглянути книжкову виставку „Євген Петрушевич: портрет державника у часі й просторі".

Переглядів: 295 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 20. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2020