Четвер, 2020-09-24, 5:11 AM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2011 » Серпень » 13 » Відкрито пам'ятник - стелу Степану Бандері
9:25 AM
Відкрито пам'ятник - стелу Степану Бандері
Значимість тієї чи іншої історичної постаті для сучасного українства визначається, звичайно, не посмертно присвоєним державним званням, якого її під впливом політичної кон’юнктури теперішніх можновладців позбавляють рішенням суду, а передусім присутністю цієї постаті в пам’яті народу, ставленням до неї широких верств українців. У середу до розлогої галявини Чорного лісу поблизу села Завою Калуського району прийшли і приїхали прокладеною поряд «бетонкою» люди, аби віддати данину шани Степанові Бандері, — було урочисто відкрито пам’ятник-стелу одному з найвидатніших діячів національно-визвольного руху.
Звідси навпростець лише три кілометри до Старого Угринова, де він народився. Мабуть, ще хлопчаком, збираючи ягоди і гриби, Степан не раз бував у цьому місці, яке тепер стане ще одним і, думається, не останнім на Прикарпатті і в усій державі місцем увічнення слави Провідника ОУН.
Гранітний обеліск встановлено в угіддях спеціалізованого лісомисливського науково-дослідного природно-заповідного господарства «Чорний ліс», з яким плідно співпрацює Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника, зокрема його науково-освітній Центр українського козацтва. ідея створення такого пам’ятника, втілення її в життя якраз і стали результатом цієї співпраці, усвідомлення морального обов’язку наших сучасників перед героями визвольної боротьби, наголосили у своїх виступах на урочистості ректор університету Богдан Остафійчук, директор Центру позаштатний радник голови ОДА з громадсько-політичних питань Євген Сохан, директори господарства — Михайло Лущак та Завійської ЗШ I—II ступенів — Марія Данів, о. Іван Боярчук із м. Чикаго (США), який освятив пам’ятник. На ньому викарбувано адресовані нашим співвітчизникам, а особливо молодому поколінню, слова: «Великий Українець Провідник нації — Степан Бандера. Будь сильний, як він». До речі, Б. Остафійчук повідомив, що їхній університет бере шефство над Завійською школою, аби допомогти педагогам у підвищенні ефективності навчально-виховного процесу. 
Після урочистості присутні помолилися в капличці пам’яті героїв України, яка стоїть на тій же галявині, що й обеліск на честь С. Бандери. Її спорудили знову ж таки працівники «Чорного лісу», а освячено три роки тому. При дорогах, що пролягають через угіддя господарства, стоять ще три такі дерев’яні каплички, біля яких зупиняються машини, заходять всередину на розмову з Богом і грибники.
З огляду на історичне значення Чорного лісу, який пам’ятає бої вояків УПА з енкаведистами в 40-50-х роках минулого століття, варто би подумати про відкриття тут туристичної стежки. Тим паче, що недалеко, при  дорозі між селами Рибним і Павлівкою Тисменицького району, вже створюють на пам‘ять про загиблих за волю України від рук окупантів Парк української партизанської слави. Передбачається, що на його території викопають й облаштують криївки за взірцем автентичних, буде музей, меморіальна дошка з прізвищами і псевдо всіх командирів та сотенних УПА, пам’ятник архієпископові Січеславському Петрові Коліснику, митрополитові УАПЦ США, Канади та інших країн проживання української діаспори. Замолоду, в роки Другої світової війни, йому волею Божого провидіння випало опинитися на теренах Західної України і влитися в лави учасників національно-визвольної боротьби. Вже зведено й освячено дерев’яну церковцю, де, за словами одного з подвижників цього неординарного проекту згаданого вище о. Івана Боярчука, зможуть молитися віруючі всіх християнських конфесій.
До нововідкритого пам’ятника С. Бандері було покладено квіти і від учасників приуроченого до 20-річчя державної незалежності України урочистого засідання проводу Всеукраїнського братства ОУН—УПА, очолюваного Михайлом Зеленчуком, яке відбувалося того дня в Івано-Франківську. На зібрання прибули представники цієї громадської організації з різних областей та столиці, а вела його секретар братства Наталя Осьмак — дочка президента Української Головної Визвольної Ради Кирила Осьмака.
Іван ГАВРИЛОВИЧ, "Галичина"

Переглядів: 464 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 20. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2020