Понеділок, 2020-09-21, 12:09 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2013 » Травень » 16 » Відновлено поховання І світової війни у Вигоді
10:57 AM
Відновлено поховання І світової війни у Вигоді
На під’їзді до Торунського перевалу Закарпатської області, неподалік від автомагістралі Долина-Хуст, ще на території ДП «Вигодське лісове господарство», розміщене поховання загиблих вояків у Першій Світовій війні 1914-1918 р.р. Напередодні поминальних травневих днів це місце не залишилося поза людською увагою.
До болю трагічна історія Галичини. Пошматована, покрита ранами наша земля. Загоїлися, затягнулися рани та біль в людській душі озивається навіть через століття. Так, майже сто років минула з часу військових подій на цьому перевалі, лінії фронту, яку назвало місцеве населення Вишкова — «Границя» Російські війська вступили в Західну Україну у вересні 1914 р., а вже весною 1915-го – відбулись на «Границі» кровопролитні бої, в яких схрестили зброю вояки Австро-Угорщини та Російської імперії, що відтворюють дати смерті полеглих. Протягом півтори десятиліття дерев’яні хрести на цвинтарі погнили, і тому в 1930 році австрійці встановили бетонні хрести з викарбуваними на них скупими відомостями про похованих полеглих: прізвище, рік народження і смерті, національність та дата встановлення хреста.
Оскільки це поховання розташоване на території ДП «Вигодське лісове господарство», то і працівники лісгоспу, як і личить християнам, впорядкували поховання: побілили хрести, прибрали торішню траву і сміття, підправили та пофарбували огорожу. Все це надало цвинтарю урочистого вигляду. До речі, могили на ньому цікаво розміщені: їх розплановано по концентричних колах, наче створюючи кругову оборону вояків, як  від нападаючого ворога, бо у центрі, за переказами місцевих старожилів, похований військовий генерал. Тепер у цій символічній обороні наче задіяні австрійці, росіяни і невпізнані воїни.
Ярослав Марків

Переглядів: 280 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 20. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2020