Понеділок, 2020-09-21, 12:25 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2017 » Серпень » 06
Завдяки двом калуським патріотам — Василю Фіцаку та Олександру Ковалю — у Калуші розпочалось й триває впорядкування місцевого цвинтаря, заснованого в 1790 році. Громадські діячі щосуботи відновлюють надмогильні пам’ятники, прибирають територію останнього притулку калушан в найстарішому мікрорайоні міста з назвою «Височанка». Іноді до Василя та Сашка долучаються волонтери – помічники.

За минулі кілька місяців на Калуському меморіальному кладовищі серед ідентифікованих поховань понад 100 калушан вже знайдено кілька скульптурних робіт учнів Яна Єжи Пінзеля, могили відомих педагогів Подгурських.

... Читати далі »

Переглядів: 177 | Долучив: Dnister | Дата: 2017-08-06

Таким чином, музей, який входить до виставково-музейного центру міста, готується до свого 25-ої річниці відкриття музею. Чвертьвіковий ювілей музей-оселя родини Франка офіційно відзначить 30 серпня цього року, інформують "Вікна". На ремонтні роботи з міського бюджету виділили 100 тисяч гривень.

Минулого року на Андрея, 13 грудня, музей-оселя родини Франка відкрився пі ... Читати далі »

Переглядів: 132 | Долучив: Dnister | Дата: 2017-08-06

Історія повітового суду в Калуші ще не була предметом наукового дослідження. Окремі відомості про судочинство в Калуському повітовому суді містяться у книгах Володимира Грабовецького, Романа Петріва, Михайла Коломийця та інтернет-джерелах.
Документи цієї установи зберігаються у Державному архіві Івано-Франківської області у фондах: №2 «Станіславське воєводське управління», №94 «Калуський повітовий суд», №114 «Калуський ґродський суд», розповідає історик, старший науковий співробітник краєзнавчого музею Калущини Іван Тимів.
За деякими відомостями, приміщення К ... Читати далі »
Переглядів: 144 | Долучив: Dnister | Дата: 2017-08-06

Сьогодні, 6 серпня, в с. Ясень, що на Рожнятівщині, презентували відновлений старовинний млин, побудований ще в 30-х роках.

ГО “Українська Жіноча Варта” взяла в оренду цей млин і за допомогою місцевої громади реставрувала його. Млин не працював протягом останніх кілька десятків років. До речі, у млині буде wi-fi. Також тут створять Музей хліба, де експонуватимуться атрибути традиційного пекарського мистецтва на Прикарпатті. Жителів Івано-Франківщини, які мають такі раритети, можуть віддати їх до музею.

... Читати далі »

Переглядів: 144 | Долучив: Dnister | Дата: 2017-08-06
Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 20. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2020