Четвер, 2021-04-22, 10:25 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2017 » Грудень » 01

Вже за традицією усі статті цієї рубрики називаються за першими власниками споруди, наприклад – «Кам’яниця пана Р.» Але сьогоднішній об’єкт важко вписати в усталені рамки. За класичною схемою матеріал мав би називатись так: «Кам’яниці Кароліни Лігнар, Леона Рудея, Станіслава Зігеля іПетра Ярошевського». Важкувато, правда? Тому – «Готель Роксолана», адже саме з такою назвою будинок асоціюється у більшості франківців.

У це важко повірити, але на початку ХХ століття вулиці Грюнвальдської не існувало. Там були городи ... Читати далі »

Переглядів: 237 | Долучив: Dnister | Дата: 2017-12-01

На жаль, в сучасній України споживачі констатують лише подорожчання товарів. Уже нікого не дивує, що цифри на цінниках ростуть, як гриби восени, і нічого з цим не поробиш. А от у старому Станиславові ціни намагалися контролювати і боротись за права покупців.

Так, 1 травня 1906 року місцеві різники підняли ціни одразу на 8 геллерів за кілограм яловичини. Це відчутно вдарило по гаманцях, оскільки зарплата місцевих тоді коливалась у межах 100 корон (одна корона – 100 геллерів). І працювали тоді здебільшого лише чоловіки, яким доводилось утримувати цілі родини. ... Читати далі »

Переглядів: 157 | Долучив: Dnister | Дата: 2017-12-01

Любов до фотографії серед калушан була завжди, навіть коли фото було ноу-хау. У першій половині ХХ століття у місті діяло щонайменше п’ять фотосалонів. Один з них заснували ще вкінці ХІХ столітті Але про все по-порядку.

На межі століть час експозиції займав кілька хвилин. Ті, що фотографувались, повинні були бути нерухомими. Їм ставили зручні крісла, інколи з копфгалтером - це була важка висока підставка, яка мала кріплення-фіксатор для голови. Під час фотозйомки не можна було рухатись, говорити, усміхатись. До 20-х років ХХ століття паперовий знімок наклеювали на спеціаль ... Читати далі »

Переглядів: 190 | Долучив: Dnister | Дата: 2017-12-01

Поступово з дрібного злодюжки Олекса Довбуш перетворився на найнебезпечнішого злочинця Покуття. Він став реальною загрозою для місцевої шляхти, яка мусила захищатись.

 

Сентиментальний ватажок

Для боротьби з опришками створили спеціальну гірську міліцію – смоляків, на їх утримання навіть ввели додат ... Читати далі »

Переглядів: 53 | Долучив: Dnister | Дата: 2017-12-01

Розмова з виконавчим директором «Благодійної організації «Міжнародний благодійний фонд відновлення Галицького Успенського Собору» Зіновієм Шкутяком та істориком, професором Прикарпатського національного університету Мирославом Волощуком про проект відновлення Успенського собору в селі Крилос Галицького району.

 

М.Волощук. Про історію Успенського собору

... Читати далі »

Переглядів: 173 | Долучив: Dnister | Дата: 2017-11-30


Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 21. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2021