Четвер, 2021-04-22, 9:48 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2017 » Грудень » 14

Що таке флешмоб? Словники пояснюють, що це заздалегідь спланована масова акція, під час якої велика група людей виконує певні дії. Колись такого слова ніхто не знав, але флешмобів у старому Станиславові не бракувало.
Так, перші відомі флешмоби пройшли в місті ще у 1848 р. Тоді Європою прокотилася хвиля демократичних революцій, які знайшли своїх прихильників і в Станиславові. Ті, хто підтримував революційний рух, пов’язували собі білі банти або чіпляли їх на одяг. Замість звернення "пан" чи "пані" вони використовували "громадянин" чи "громадянка", щоб підкреслити ідеї рівності й братерства.

... Читати далі »

Переглядів: 146 | Долучив: Dnister | Дата: 2017-12-14

Свою громадсько-політичну діяльність молодий Олексій Заклинський розпочав ще буремного 1848 року в стінах Львівської духовної семінарії. Олексій не обмежувався обов’язковою наукою, а читав багато і поза навчальною програмою. Завдяки цьому незабаром усвідомив, що він українець, син українського народу. А читаючи всілякі книжки, особливо німецькі, польські й чеські, Олексій бачив, що ті народи є національно свідомими, знають про потреби свого розвитку і свого добра. Коли порівнював їх з народом українським, то з жалем усвідомлював ту велику різницю.

Тодішня українська інтелі ... Читати далі »

Переглядів: 234 | Долучив: Dnister | Дата: 2017-12-14

Найкраще розказати про кожне місто, передати його дух може історичний цвинтар. Історичні цвинтарі в Івано-Франківську знищені. Всі. Шкода за всіма, та найбільше жаль за тим, що був загальноміським. Він має свою промовисту історію, яка фіксує не тільки роки людського життя, а й основні віхи історії міста, краю, нації. Проте сторінки цього цвинтаря, незважаючи на те, що вони були кам’яними, стерті майже всі.

У давнину в Станиславові не було просторого, за межами міста, міського кладовища. До церков, костелів, божниць тулилися невеликі за розмірами цвинтарі, від яких з часом ... Читати далі »

Переглядів: 184 | Долучив: Dnister | Дата: 2017-12-14

13 грудня 2017р. в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка відбулася презентація книги доктора філологічних наук, доцента, професора кафедри педагогіки та психології Івано-Франківського ОІППО Марії Романівни Федунь «Українські подорожі: західноукраїнська мемуаристика перших десятиріч ХХ століття. Спогадова праця Осипа Назарука «Венеція. Катедра Святого Марка. Палата Дожів».

Модератор презентації Христина Гафійчук, учениця загальноосвітньої школи № 11, представила присутнім гостю, доктора філологічних наук, доцента, професора кафедри педагогіки та психології Івано-Франківського ОІППО, автора-упоря ... Читати далі »

Переглядів: 181 | Долучив: Dnister | Дата: 2017-12-14


Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 21. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2021