Понеділок, 2017-10-23, 4:12 AM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2017 » Травень » 11 » Фармацевтам Калуша пропонують долучитися до відновлення пам’ятника відомого аптекаря
3:43 PM
Фармацевтам Калуша пропонують долучитися до відновлення пам’ятника відомого аптекаря

Калушанин Василь Фіцак та його товариш Олександр Коваль продовжують розчищати від заростей могили відомих людей, що на старому кладовищі Калуша.

Так, днями було знайдено могилу розпорядника державних лісів Ferdinanda Poluszynki, місця і часу смерті якого немає у офіційних відомостях. Василь Фіцак і Олександр Коваль на старому кладовищі Калуша відчистили від заростей декілька поховань, інформують "Вікна".

Зокрема Henrika Opitza, відомого в Калуші промисловця початку ХХ ст., який займався продажем механізмів та устаткуванням. Було віднайдено і почищено могилу інженераFerdinanda Poluszynki, який був розпорядником державних лісів на Косівщині, а потім займав високі посади в Калуші. Так, в шематизмах 1905 і 1911 років згадується про його посади люстратора і радника лісів в Калуші, розповідає Василь Фіцак. Його син Густав був відомим вченим, паразитологом, професором академії ветеринарної медицини у Львові і вищої школи сільського господарства у Вроцлаві. В 1911-1912 роках він проживав у Калуші.

Найбільш цікаво, що на польських генеалогічних сайтах про Фердинанда, а саме, про місце і час його смерті, відомостей немає.

Також шанувальники історії міста розпочали чистити могили відомого аптекаря Олександра Шустова. Василь Фіцак зазначає:

"Як виявилось, основа та надгробок потребують капітального ремонту, і якось одночасно в нас виникла ідея, а чому б не залучити калуських аптекарів для того, щоб вони вклали свій внесок у відновлення пам'ятника калуському аптекарю. До речі, пам'ятник — робота відомого львівського скульптора французького походження Г. Пер'є. Його роботи також є на Личаківському кладовищі".


Переглядів: 8 | Додав: Dnister


Пошук на сторінці
 
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 17. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - мгр. історії, член НСКУ Андрій Чемеринський. 
Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю
Copyright MyCorp © 2017