Четвер, 2021-01-21, 7:24 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2017 » Травень » 26

Живучи в сучасному Івано-Франківську, за потоком щоденних справ втрачаєш відчуття власної дотичності до глибини історії свого краю. Але коли відкриваєш для себе, що у колишній вчительській семінарії сестер василіянок, повз яку ходиш щодня, у 30-х роках минулого століття навчалася твоя прабабуся, а у 20-х — викладав ще один видатний член родини, починаєш відчувати свою причетність до цього живого ланцюга. Тим більше, що дізнаєшся про це з матеріалів історико-етнографічного музею Опілля «Берегиня», який створено завдяки ентузіазму рідної бабусі — Тамари Гусар. Вона протягом десятків років також навчала учнів у Бурштинському енергетичному коледжі та одночасно збирала колекцію експонатів про історію і культуру нашого краю. Ось і цього разу, звернувши в музеї увагу на динамічну к ... Читати далі »

Переглядів: 392 | Долучив: Dnister | Дата: 2017-05-26

У грудні 1980 року в Івано-Франківську після тривалої будови, нарешті, здали в експлуатацію нове приміщення обласного музично-драматичного театру. Піднявшись по сходах у фойє другого поверху, відвідувачі були вражені – всю висоту залу (понад 100 квад­ратів) займало керамічне панно із глазурованого шамоту. Нічого подібного не мав жоден театр на весь СРСР.

Архітектор Зеновій Соколов­ський описав панно так: «Автори вдало розкрили, логічно і гармонічно поєднали різні за часом і сюжетами події з життя нашого краю: народно-визвольну боротьбу легендарних опришків і ... Читати далі »

Переглядів: 202 | Долучив: Dnister | Дата: 2017-05-26

«Люм’єр» – один із найкращих кінотеатрів Франківська, тим більше, що справжніх їх у нас два. А ще це найдавніший кінозаклад міста, який через пару років відсвяткує свої 90. Дивно, що досі ніхто не спромігся написати навіть стислу його історію. От і виправимо цю несправедливість.

 

Хороший «Тон» від творця ратуші

... Читати далі »

Переглядів: 185 | Долучив: Dnister | Дата: 2017-05-26

1899 У магістраті оголосили конкурс на спорудження двох шкіл у Княгинині. Збудували їх пізніше: у Княгинин-Селі – п’ятикласну школу імені Святого Юзефа (вулиця Шкільна), у Княгинин-Гірці — семикласну імені Святого Алоїза (тепер СШ № 16 на Вовчинецькій).

1899 У травні почалося будівництво двох великих триповерхових кам’яниць. Одну будував Міщанський банк (Незалежності,15), другу – українська бурса імені Святого Миколая (будинок не зберігся, зараз там готель «Станіславів», Чорновола, 7). Здали їх у 1900 році.

... Читати далі »
Переглядів: 184 | Долучив: Dnister | Дата: 2017-05-26


Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 21. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2021