Середа, 2019-10-16, 2:55 AM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2017 » Травень » 26 » З чого починалося місто. Літопис Станиславова 1899 року
8:25 PM
З чого починалося місто. Літопис Станиславова 1899 року

1899 У магістраті оголосили конкурс на спорудження двох шкіл у Княгинині. Збудували їх пізніше: у Княгинин-Селі – п’ятикласну школу імені Святого Юзефа (вулиця Шкільна), у Княгинин-Гірці — семикласну імені Святого Алоїза (тепер СШ № 16 на Вовчинецькій).

1899 У травні почалося будівництво двох великих триповерхових кам’яниць. Одну будував Міщанський банк (Незалежності,15), другу – українська бурса імені Святого Миколая (будинок не зберігся, зараз там готель «Станіславів», Чорновола, 7). Здали їх у 1900 році.

1899 25 травня рада міста створила нові вулиці: Баторія (Короля Данила), Монюшка (Озаркевича), Словацького (Тарнавського), Коперника. Вулиці, що вже існували, отримали імена недавно померлих діячів. Жидівська стала вулицею Барона Гірша (площа Ринок), а Хвиляста – Крашевського (Вагилевича).

1899 1 вересня з ініціативи Товариства Пань Руських (українських) на вулиці Казимирівській, 33 відкрили український інститут для дівчат (будинок не зберігся, тепер тут школа № 23). Спочатку тут навчалися 16 учениць. У березні 1900 року до Станиславова прибули сестри василіянки, які перейняли управу інституту. 1 травня 1901 року інститут перенесли на Заболотівську Нижчу (Василіянок, 17) до будинку фундації інженера залізниці Олександра Осостовича. Він у пам’ять про своїх померлих жінку Корнелію та 18-річну доньку Марію подарував цей двоповерховий будинок греко-католицькій капітулі з проханням створити жіночий навчальний заклад. Учениці Інституту Марії відвідували звичайні школи, а в інституті навчались домоводству, музиці, танцям.

1899 Уперше вийшов друком комплект поштівок з видами Станиславова – 34 сюжети.

1899 У серпні місто покинув єпископ Юліан Сас-Куїловський, номінований на митрополита у Львові. На його місце прибув єпископ граф Андрей Шептицький, який оселився в єпископській резиденції (тепер Шевченка, 16). Він за власні кошти придбав у чиновника Лісковацького ділянку навпроти резиденції (тепер Шевченка,11) для будівництва греко-католицької духовної семінарії. Інтронізація новопризначеного єпископа Андрея Шептицького відбулася 20 вересня.

1899 У серпні Іван Франко побував у братів Заклинських на вулиці Галицькій (будинок на зберігся , нині там школа №13). За сприяння Романа Заклинського він відшукав документи з історії Галичини 1846-1848 років та етнографічні описи Гуцульщини.

Роман Діда


Переглядів: 111 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 19. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2019