Середа, 2020-11-25, 1:28 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2020 » Жовтень » 10 » Кримінальні історії: Злочинна ощадливість
8:46 PM
Кримінальні історії: Злочинна ощадливість

Кажуть, що недоліки людини є продовженням її переваг. Наприклад, ощадливість – це загалом позитивна риса характеру, але коли вона надмірна, може стати причиною різних неприємностей – пише “Західний кур’єр“.

Саме так сталося з Леоном Пізяком, мешканцем Скали-Подільської (тепер Тернопільська обл.). Через свою надмірну ощадливість цей добродій у липні 1938 року потрапив до стани­славівської тюрми. Він був уже старшим чоловіком і вигадав небанальний спосіб економити на харчуванні.

Пізяк їздив різними галицькими містами, ходив по рестораціях, а коли надходив час платити за обід, казав, що не має грошей. Він жалісливо скаржився, що є бідним старим чоловіком, і йому не вистачає коштів на їжу. Щоб виглядати порядним в очах рестораторів, Пізяк пропонував записати кошти за страви йому в кредит або ж викликати поліціянта.

Але станиславівські ресторатори у своїй більшості були людьми добрими, активно займалися благодійні­стю і допомагали бідним. Тому вони жаліли бідолаху і просто відпускали його з миром. Варто сказати, що апетити у «бідного чоловіка» були нічого собі. Він міг поїсти і на шість злотих, притому, що обід у тодішніх міських рестораціях вартував у середньому три злотих.

Кілька разів Пізяк таким способом «розвів» на обід станиславівську ресторацію пана Гендлера. Її керівник теж був доброю людиною і вирішив допомогти «бідному чоловікові» зекономити ще й на житлі. Він звернувся до поліції, і милосердні судді згодом надали ощадливому пану Пізяку цілком безкоштовну тюремну камеру на два тижні разом з повним державним утриманням.


Підготувала Олена БУЧИК


Переглядів: 7 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 20. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2020