Субота, 01.04.2023, 03:52:26

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2017 » Травень » 18 » Микола Костомаров – гордість України
21:34:22
Микола Костомаров – гордість України

Таку назву носить створена працівниками відділу загального читального залу обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка книжково-ілюстративна виставка-персоналія, приурочена до 200-річчя від дня народження М. І. Костомарова (1817-1885), людини непересічної долі, величезної культури й освіченості, українського історика, письменника, публіциста, етнографа, фольклориста, життя якого найтіснішим чином було пов’язане з Україною.

Микола Іванович Костомаров належить до найвидатніших учених середини ХІХ століття й до засновників Кирило-Мефодіївського братства, з якого почався самостійний український суспільний рух. Він залишив дослідникам безцінні скарби думки і слова, що охоплюють практично всі галузі гуманітарної діяльності. Будучи росіянином, молодий Костомаров самотужки вивчив українську мову і видав такі збірки як «Українські балади та «Вітка», історичні драми «Сава Чалий», «Переяславська ніч». Займався перекладами та переспівами з різних літератур (чеської, старогрецької та ін.), працював на ниві художньої прози. Проте гучну славу і популярність Миколі Костомарову принесли саме історичні праці. Його перу належать сотні вагомих праць з історіософії. етнокультури, народознавства, інтелектуально-духовний потенціал яких міг би успішно працювати на утвердження національної свідомості, розширення духовного поля українства. За 20 останніх років життя вчений створив величезну кількість праць, з яких близько 320 надруковано, написав понад 200 праць, які стали енциклопедіями життєвих доль і характерів визначних людей минулого. У великому діапазоні праць видатного історика чільне місце займають твори про Україну. Його перу належать найгрунтовніші монографії про Б. Хмельницького, І. Мазепу, П. Полуботка, Ю. Хмельницького та інших. Опозиційність до російського самодержавства. увага до масових народних рухів - основний стрижень історичної й літературної спадщини М. Костомарова.

Завітавши до відділу загального читального залу нашої книгозбірні, ви зможете більше дізнатися про життя та діяльність цієї непересічної особистості, переглянувши матеріали книжково-ілюстративної виставки-персоналії та пам'ятки користувачу «Микола Костомаров - гордість України». Серед видань, які представлені на виставці, творча спадщина М. Костомарова та книги про його життя і діяльність.

Тож запрошуємо вас до перегляду.

Чекаємо на зустріч з вами.


Переглядів: 295 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 23. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2023