Четвер, 2021-09-16, 12:44 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Липень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
 
Архів новин
Головна » 2013 » Липень » 26 » Міська ратуша тріщить по швах, а годинник на ній вийшов з ладу
10:10 PM
Міська ратуша тріщить по швах, а годинник на ній вийшов з ладу
Коломийська ратуша – візитка нашого міс­та, одна з архітектурних пам’яток Коломиї. В серед­ньовіччі право встановлю­вати вежі з годинником мали лише міста з Магдебурзьким правом. Коломия отримала таке право 1405 року (для порівняння: Львів – 1356 р., Луцьк – 1432 р., Житомир – 1444 р., Київ – 1494-1497 рр.). Урочисте відкриття но­возбудованої ратуші відбу­лося 22 листопада 1877 ро­ку. Згодом сюди переселив­ся магістрат.
1880 року до коломийської ратуші доправили заарешто­ваного Івана Франка.
Ратушу використовува­ли як пожежну вежу розта­шованого на подвір’ї ниніш­ньої міської ради пожежно­го депо. Черговий пожеж­ник оглядав місто з балкон­чика над годинником. Нині цей балкон має жахливий стан. А колись на нього дві­чі на день виходив сурмач і о 6.00 та о 21.00 год. луна­ла мелодія пісні «Коли ран­ні встають зорі…»
Після Другої світової ві­йни в центральній будів­лі міста розташовувалося медичне училище, та після проголошення незалежності України заклад перенесли в інше приміщення...
Нині тут Коломийська міська рада, стіни якої з вну­трішнього боку тріщать по швах. А годинник на рату­ші – не працює, і не знати коли стрілки почнуть відлік знову… Керівництво міс­та обіцяє, що до 19 серпня у Коломиї встановлять новий електронно-механічний го­динник. Зокрема на засідан­ні сесії міської ради на ці по­треби виділено 60 000 грн.
– Щодо стану архітектур­ної пам’ятки – приміщення Коломийської міської ра­ди, то обстеження проводи­ли торік, а на тріщинах, які є в стінах, були встановле­ні відповідні маяки з датою. Будівля потребує реставра­ції. Ми зверталися і в об­ласть, і в Київ, але поки що нам лише обіцяють, – зазна­чив заступник міського го­лови Михайло Білоус.
– Тріщини вже не про­гресують, тобто руйнація зупинилася, – каже голо­вний архітектор міста Юрій Процюк.
Нині вони не прогресу­ють, а завтра можуть запро­гресувати так, що від коло­мийської ратуші залишаться лише руїни…
– Проводити обстеження повинна спеціалізована ор­ганізація, яка має відповід­ну ліцензію і право на такі роботи. Причин, які спричи­нили руйнацію, може бути багато. Однією з них, при­пускаю, є старий підземний австрійський колектор, куди відводяться всі поверхневі води. Цей колектор може ма­ти тріщини і підтікати… Це я кажу не як фахівець, який має право робити висновки, а просто з власного досві­ду, – ділиться думкою Юрій Процюк.
Основною причиною руй­нації культурної спадщини, мабуть, є байдужість до про­блеми представників влади, а відповідно і катастрофічне недофінансування.
Стіни міської ратуші – у тріщинах, не працює й го­динник... Та цього, виглядає, коломийським чиновникам замало, вони, як завжди, ли­ше обіцяють відновити архі­тектурну пам’ятку…
Джерело:  Олександра Щербакова

Переглядів: 327 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 21. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2021