П`ятниця, 19.04.2024, 05:26:02

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Липень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
 
Архів новин
Головна » 2013 » Липень » 04
Нерідко ми з нетерпінням чекаємо на черговий фільм жахів чи захопливий детектив. І не підозрюємо, що такі рідні вулиці й будівлі Івано-Франківська зберігають у собі таємниці, яким позаздрив би й найвидатніший творець гострих сюжетів. Щоправда, ці таємниці ретельно вкриті мороком часу. Спробуймо довідатися більше про місця Івано-Франківська, які мають страшну історію. 

Площа смерті
Сучасна площа Ринок виглядає спокійно і мирно – відпочиває молодь, бавиться малеча… Важко повірити, що колись це місце було сповнене страждань. У середньовічних містах на ринкових площах зазвичай страчували відьом і злочинців, і давній Станиславів аж ніяк не був винятком. Площа Ринок була найстрашнішим місцем для опришків, ад ... Читати далі »
Переглядів: 695 | Долучив: limnytcja | Дата: 04.07.2013

Радянське минуле Івано-Франківська ще до сьогодні дуже яскраво проявляється у багатьох сферах життя. Як не як – майже пів століття ідеологічної роботи. Тому ми ведемо на нашому сайті рубрику, у якій пишемо про деякі події з життя радянського Станіслава, а пізніше – Івано-Франківська. Дивовижно, але в багатьох речах минуле не так вже й разюче відрізняється від сьогодення. Та й загалом цікаво згадати – як же воно було. Бо, незважаючи на всі ідеологічні та трагічні моменти в історії, місто жило своїм життям, результат якого ми спостерігаємо дотепер.

1956 рік
Підготовка комунікацій
Переглядів: 520 | Долучив: limnytcja | Дата: 04.07.2013

Радянське минуле Івано-Франківська ще до сьогодні дуже яскраво проявляється у багатьох сферах життя. Як не як – майже пів століття ідеологічної роботи. Тому ми ведемо на нашому сайті рубрику, у якій пишемо про деякі події з життя радянського Станіслава, а пізніше – Івано-Франківська. Дивовижно, але в багатьох речах минуле не так вже й разюче відрізняється від сьогодення. Та й загалом цікаво згадати – як же воно було. Бо, незважаючи на всі ідеологічні та трагічні моменти в історії, місто жило своїм життям, результат якого ми спостерігаємо дотепер.

1957 рік
«Велосіпеди» і втрачене колесо
Переглядів: 574 | Долучив: limnytcja | Дата: 04.07.2013

30 червня 2013 р. в приміщенні малого залу будинку Просвіти (вул. Грушевського, 18) на черговому засіданні міського осередку союзу Українок була проведена літературна година «По кременистій дорозі з терновим вінком» з нагоди відзначення 130-річчя від дня народження Ольги Дучимінської (1883-1988 рр.), поетеси, прозаїка, тонкого і проникливого мистецтвознавця, літературного критика, історика літератури, публіциста-культуролога.
Виступ провідного бібліотекаря читального залу Центральної бібліотеки м.Івано-Франківська Надії Каретнікової «Творча спадщина Ольги Дучимінської» був присвячений аналізу літературного доробку, темам Гуцульщини в її творчості, зокрема, збірок її поезій «Китиця незабудків», новел «В суді», «Сніг», «На ранніх росах», «Співачка», повісті «Еті», статтей на громадські та культурно-освітні теми, перекладах. ... Читати далі »
Переглядів: 486 | Долучив: limnytcja | Дата: 04.07.2013

До "Храму душі" запросила Марія Корпанюк. З нагоди святкування сорокарічного ювілею творчості місцева художниця презентувала персональну виставку. Близько півсотні експонатів зібрані у ювілейній серії "Ви Храм". Всі вони виконані пастеллю.
Дана техніка вимагає неабиякої майстерності, адже прозорість фарб не дозволяє переписувати зображення. Головні герої художниці - дивовижні напівпостаті жінок, склепіння храмів, небесні птахи, краєвиди. Вони наче живуть своїм власним життям, незалежним від простору і часу. У зображеному світі немає місця кордонам між реальним та ілюзіями, мріями і фактами.
Майстриня підпорядковує реальний простір владі своєї магії. Вона розкуто оперує об'ємами і площинами, формами та кольором. Створюється враження, що її роботи вико ... Читати далі »
Переглядів: 482 | Долучив: limnytcja | Дата: 04.07.2013

Гра у "дурня" Івано-Франківськом. Із визначними місцями Станіславова та його пам’ятками архітектури відтепер можна ознайомитися під час гри у карти. Таку новацію запропонував місцевий фотограф-аматор Костянтин Ботигін.
У його власному архіві назбиралися сотні цікавих знімків із життя рідного міста. Тому вирішив: бути Станіславову на гральній колоді. На втілення задуму знадобилося півтора року. Митець сам розробив дизайн та видрукував пробну партію на домашньому принтері. Винахідник зізнається, задум запозичив у міста Лева.
На оригінальних візитівках не лише зображення архітектурних споруд міста, а й короткий опис зображеного. Частину сувенірних колод Костянтин Ботигін роздарував друзям, дещо залишив для туристів - відніс до сувенірної крамниці. ... Читати далі »
Переглядів: 434 | Долучив: limnytcja | Дата: 04.07.2013

В Коломиї пройшов вечір-спогад, присвячений 95-річчю від дня народження колишнього багатолітнього в’язня совєцьких концтаборів, учасника бойових дій ОУН-УПА, почесного громадянина Коломиї  Василя Федюка (Куряви).
Народився Василь Федюк у липні 1918 року в гуцульському припрутському селі в родині свідомих українських селян, які з діда-прадіда займались хліборобством, а батько, що був січовим стрільцем та знав декілька іноземних мов, прищепив синові любов до України, навчив сина берегти старі українські звичаї і боротися за волю свого багатостраждального народу. Маючи неабиякі здібності до науки, молодий Василь успішно закінчив Коломийську гімназію, активно працював у товариствах «Просвіта» та «Сільський господар». Ще в 1938 році вступив в ОУН і з приходом більшовиків в 1939 році відкрито виступив на сході села проти нов ... Читати далі »
Переглядів: 457 | Долучив: limnytcja | Дата: 04.07.2013










Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024