Субота, 2019-10-19, 8:57 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2017 » Травень » 29 » На Прикарпатті відновлюють Хрести Бойової Заслуги та передадуть їх нащадкам лицарів УПА
11:38 AM
На Прикарпатті відновлюють Хрести Бойової Заслуги та передадуть їх нащадкам лицарів УПА

В обласній раді представили найвищі нагороди УПА – Хрести Бойової Заслуги та Хрести Заслуги, які будуть вручені нащадкам лицарів УПА до 75-річчя Української повстанської армії. Ініціатори проекту представили наразі лише кілька нагород.

"Наш соціальний проект спрямований на те, щоб віднайти нащадків героїв ОУН та УПА і вручити їм заслужені нагороди. Щоб втілити нашу ідею в життя, треба 125 тисяч доларів. Карпатський край був одним із теренів боротьби, звідси нагороди отримали близько двохсот осіб. Наша мета – щоб нащадки героїв отримали заслужені нагороди. Ми намагаємося об'єднати всі національно-патріотичні сили, які б допомогли не лише словом, а й доларом. Перед нами багато клопіткої роботи, – розповів Микола Посівнич, науковий співробітник Інституту українознавства імені Івана Крип’якевича НАН України. – Ми не просто намагаємося вручити ці нагороди, але і порушуємо питання відновлення пам'ятників героїв ОУН та УПА по містах і селах України".

За словами директора музею визвольної боротьби імені Степана Бандери Ярослава Коретчука, "Лицарі ОУН та УПА" – багаторічний проект.

"Багато вояків були нагороджені бронзовими, срібними та золотими Хрестами. Через постійну підпільну боротьбу виготовляти нагороди було практично неможливо. Тому більшість вояків залишилися нагородженими лише на папері. До того ж у наказах про нагородження писалися лише позивні. І зараз для істориків складно ідентифікувати, хто саме був нагороджений. З Прикарпаття нагороди отримали 162 особи. По Україні таких близько 1,5 тисячі. Цей проект розрахований на 5 років", – розповів Коретчук.

Засновники проекту планують видати біографічний збірник з інформацією та фотографіями нагороджених нащадків лицарів УПА. Вони хочуть ідентифікувати усіх нащадків лицарів УПА і вручити їм нагороди. Якщо сім'ї були повністю знищені, то нагороди передаватимуть у сільські музеї чи школи, звідки походили герої.

"Я дуже перейнявся цим проектом. Для мене як виконавця цих нагород важливо, що вони були зроблені за кордоном, і зараз є кілька їхніх оригіналів. Ми їх взяли і виготовили копії. Виготовляють нагороди для тих осіб, яких уже вдалося ідентифікувати. Нагороди повністю відповідають автентичним", – зазначив Володимир Турецький, співзасновник ГО "Молодіжний Благодійний фонд імені Короля Данила".


Переглядів: 103 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 19. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2019