Четвер, 2019-10-17, 6:16 AM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2017 » Травень » 19 » Півтисячолітній ювілей Реформації відзначили у Галичі
9:40 PM
Півтисячолітній ювілей Реформації відзначили у Галичі

Цьогоріч світ ознаменовує 500-річчя Реформації. Не стоїть осторонь цієї дати й Україна, про що засвідчує Указ Президента України Петра Порошенка «Про відзначення в Україні 500-річчя Реформації».

В умовах сучасного національно-культурного відродження нашої держави постає питання активізації релігії як невід’ємного компонента культурного процесу. Потреба в релігії часто визначається суспільством її духовною і соціокультурною складовими. Значимість церкви у своєму житті громадяни пов’язують не лише з її прямим призначенням, але й з участю у суспільних справах, а демократизація суспільно-політичного та культурного життя незалежної України посилила інтерес до наукових досліджень релігійної тематики.

– Проведення Національним заповідником «Давній Галич», у співпраці з Відділенням релігієзнавства Інституту філософії імені Григорія Сковороди НАН України IV-ї наукової конференції «Авраамічні релігії і Реформація: формування протестантського символу віри й ідеології нової суспільної реформації (європейський й український контекст ідентичності)», є не випадковим, – зазначив генеральний директор заповідника Володимир Костишин. – Ми вбачаємо у цьому науковому форумі важливість напрацювань щодо вирішення актуальних проблем наукової комунікації, поширення результатів наукових досліджень задля безперешкодного розвитку науки та освіти в Україні. А свідченням тому є представництво конференції: доктор філософських наук, професор, провідний науковий співробітник Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.Сковороди НАН України Петро Яроцький, доктор історичних наук, академік Академії наук Вищої школи України Олександр Головко; доктори наук Алла Арістова, Ольга Добродум; кандидати наук – представники провідних наукових установ України, наші колеги із державних заповідників та музеїв. Якщо брати в географічному визначенні, то нашу конференцію представляють Київ, Харків, Запоріжжя, Чернігів, Рівне, Маріуполь,Чигирин, Бережани, Івано-Франківськ, – підкреслив Володимир Костишин.

Урочисту частину конференції Божим благословенням та молитвою розпочав декан Галицького деканату УГКЦ о. Ігор Броновський.

З вітальним словом до учасників форуму звернувся начальник відділу моніторингу діяльності та реєстрації статутів релігійних організацій Департаменту у справах релігій та національних меншин Міністерства культури України Іван Папаяні, який звернув увагу на історичні могутності Галицько-Волинської держави – повноправному суб’єкті і активному учаснику тогочасних загальноєвропейських політичних, релігійних, культурних та економічних процесів.

До вітань представник Департаменту соціальної політики Івано-Франківської облдержадміністрації Василь Худяк, голова Галицької райдержадміністрації Микола Попович, представники обласного організаційного комітету з відзначення 500-річчя Реформації Олег Шеремета та Олександра Банах, єпископ церкви Християн Віри Євангельської Юрій Веремій та пастор Назарій Якимчук.

– Аналізуючи роботу конференції хочу зазначити, що науковці сьогодні готові об’єднати зусилля спрямовані на духовно-моральне оздоровлення Української Держави, консолідацію зусиль церков у питанні виховання молоді на духовно-моральних цінностях та гармонійний розвиток соціуму, – продовжив керівник заповідника, – ці позиції викладені у резолюції конференції.

А зважаючи на те, що конференція проводиться у Міжнародний День музеїв я хочу привітати музейних працівників із професійним святом, передати вітання від міністра культури України Євгена Нищука, який надіслав вітальну телеграму з нагоди свята, високо оцінивши подвижницьку і натхненну працю людей, завдяки яким триває безперервний зв’язок поколінь, побажати плідної праці, творчих здобутків, мирного неба над головою.

І насамкінець, хочу подякувати людям, які долучилися до організації наукового форуму: голові Галицької районної державної адміністрації М.Поповичу, голові районної ради П.Андрусяку, настоятелю Благовіщенського костелу РКЦ в Більшівцях о. Андрію Ванату, колективу пп «Галицька друкарня Плюс», директору пп «Еліта» П. Мусякевичу, підприємцю Г. Гепко, директору ПРАТ «Більшівці-риба» В. Янушу. Сподіваюсь, наша співпраця буде запорукою подальшої розбудови держави, – підсумував керівник установи.

 

Розмову вів

Ярослав ПОТАШНИК


Переглядів: 99 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 19. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2019