Середа, 2020-11-25, 12:32 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2020 » Жовтень » 11 » Ретро новина: Пам’яті аптекаря
7:54 PM
Ретро новина: Пам’яті аптекаря

10 березня 1936 року Станиславів прощався з найстаршим аптекарем тогочасного міста – Казимиром Арматисом. Його похорон відбувся за присутності значної кількості містян, які прагнули віддати покійному останню шану – пише “Західний кур’єр“,

Свою аптеку «Під ангелом» Арматис відкрив ще у жовтні 1910 року, а в Станиславові з’явився десь на початку ХХ століття. Судячи з повідомлень преси, до свого прибуття до Станиславова пан Арматис певний час володів аптекою в м. Олешичі (тепер Підкарпатське воєводство, Польща). Він багато років був головою станиславівської Спілки аптекарів і зумів згуртувати навколо себе колег завдяки своєму професійному авторитету та позитивним рисам характеру. Якраз у рік своєї смерті Арматис мав відсвяткувати п’ятдесятирічний ювілей професійної діяльності, адже свою працю на ниві фармації він розпочав ще у 1886 році. Його улюблене дітище – аптека «Під ангелом» – стала результатом багаторічної праці в інших закладах, зокрема в аптеці Альбіна Аміровича, яку Арматис орендував з 1905 року. В наші дні у будинку на вул. Січових Стрільців, 26, де колись була аптека Арматиса, теж продаються ліки.

Цікаво, що пан Арматис залишив слід не лише в історії місцевої аптечної справи, а й у кримінальній хроніці. Зокрема в 1911 році у його аптеці сталася велика неприємність. Один з працівників закладу, такий собі Голівенка, зламав аптечний сейф, поцупив сімсот корон і накивав п’ятами, скориставшись з того, що власник аптеки спав. Ще один прикрий випадок трапився в серпні 1931 року. Арматис тоді мешкав на вул. Липовій (тепер вул. Шевченка, 15), у віллі свого зятя доктора Гамерського. До вілли вломилися злодії, які пограбували аптекаря та його сім’ю на 12 тис. злотих, украли також ювелірні прикраси і цінне хутро. До речі, саме зять аптекаря лікар Гамерський став новим власником аптеки після смерті тестя.


Газета «Хвиля»  від 12 березня 1936 року
Підготувала Олена БУЧИК


Переглядів: 8 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 20. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2020