Четвер, 2019-10-17, 6:12 AM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2017 » Травень » 22 » У Долині виставили колекцію музичних інструментів
4:04 PM
У Долині виставили колекцію музичних інструментів

В краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів розпочала свою роботу виставка автора колекції народних музичних інструментів етномузиколога Любомира Кушлика.

Приватну збірку народних музичних інструментів музикознавець створив у 1989 році. Зібрання, яке включає також різноманітні звукові знаряддя, побут, речі, що традиційно використовуються в різних аспектах народної культури: обрядах, дійствах, чабанській, мисливській, танцювальній та дитячій сферах (до прикладу праники, маглівниці, підкови, кушки тощо), час від часу п. Любомир експонує перед спеціалістами та громадськістю, пише Галичина.

Загальна кількість музичних інструментів у колекції – близько 900 (в тому числі із багатьох країн світу), при тому не лише автентичних «музейних експонатів», а й реально діючих музичних інструментів II половини XX століття. Її основа – україн­ські народні (близько 700 предметів).

Декілька десятків експонатів – гелігонки і струни, музичні інструменти кінця XIX – початку XX століття. У колекції – також інструменти, вперше зафіксовані з описом їх використання (до прикладу – весільні бойківські колокільці, кушки, клепачки). За походженням експонати належать до різних регіонів, хоча переважають зразки місцевостей Карпат і Прикарпаття – Бойківщини, Волині, Гуцульщини, Закарпаття, Лемківщини, Полісся тощо.

У збірці також музичні інструменти зі Сходу і Центру України, окремі дитячі й суве­нірні музичні іграшки, експонати, що відображають музичні інструменти різних народів.

Відвідувачі виставки водночас можуть познайомитися із збіркою видань про народні музичні інструменти України.

27 травня о 10 год. відбудеться зустріч з музикологом Любомиром Кушликом. У програмі зустрічі – «музична екскурсія» експозицією, бойківські бувальщини та небилиці, презентація серії книг про традиційні музичні інструменти.

Виставка триватиме до 10 червня.


Переглядів: 119 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 19. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2019