Субота, 2019-10-19, 8:39 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2017 » Травень » 19 » Великі твої жертви, Україно
9:21 AM
Великі твої жертви, Україно

Під такою назвою у відділі загального читального залу діє книжково-ілюстративна виставка-реквієм, приурочена до Дня пам`яті жертв політичних репресій, який в цьому році припадає на 21 травня.

День пам'яті жертв політичних репресій щороку відзначається в Україні у третю неділю травня згідно з Указом Президента України № 431/2007 від 21 травня 2007 року у зв'язку з 70-ми роковинами Великого терору - масових політичних репресій 1937-1938 років.

Цього року 21 травня Україна вшановує пам'ять мільйонів жертв політичних репресій - усіх тих, хто постраждав під час правління комуністичного режиму на території України.

Цей День був започаткований для гідного вшанування гіркої долі жертв політичних репресій, а також для привернення уваги суспільства до трагічних сторінок в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології.

Цю трагічну сторінку в історії України висвітлюють книжкові видання, які розміщені на виставці-реквієм «Великі твої жертви, Україно». Серед них матеріали Всеукраїнської наукової конференції «Політичні репресії в Українській РСР 1937-1938 рр.: дослідницькі рефлексії та інтерпретації», збірник документів «Особые папки» Сталіна і Молотова про національно-визвольну боротьбу в Західній Україні у 1944-1948 рр.», збірник спогадів політв'язнів, репресованих і переслідуваних «Літопис голгофи України», книги: Е. Епплбом «Історія ГУЛАГу», Р. Конквест «Великий терор», Н. Наймарк «Геноциди Сталіна», Б. Петров «Діячі української культури (1920-1940рр.) жертви більшовицького терору», Підгайний С. «Українська інтелігенція на Соловках», Ю. Шаповал «ЧК-ГПУ-НКВД в Україні: особи, факти, документи» та інші.

Тож заради відродження національної пам'яті та утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства, працівники відділу загального читального залу запрошують переглянути книжкову експозицію та вшанувати пам'ять репресованих українців, передати історію про їх біль нащадкам!

Чекаємо на зустріч з Вами.


Переглядів: 84 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 19. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2019