П`ятниця, 26.04.2024, 12:51:14

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Липень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
 
Архів новин
Головна » 2013 » Липень » 23 » Відбулася нарада щодо музеєфікації знахідок поруч палацу Потоцьких
08:36:07
Відбулася нарада щодо музеєфікації знахідок поруч палацу Потоцьких
У секретаря міськради Миколи Вітенка відбулася робоча нарада стосовно знахідок, які археологи знайшли під час розкопок біля брами палацу Потоцьких.
Представники історико-краєзнавчого об'єднання "Моє місто", які ініціювали розкопки запропонували створити невеликий музейний комплекс просто неба, щоб показати мешканцям та гостям міста сенсаційні знахідки, зроблені під час археологічних розкопок. Найбільшу історичну цінність має бруківка 18-го століття та мур стародавньої фортеці 17-го століття, який знаходиться просто під сучасною брамою палацу Потоцьких. Так, знайдений археологами мур має значно більшу іцінність, ніж сама брама, яку мають відреставрувати до Дня незалежності. Музей пропонують зробити у вигляді амфітеатру, в якому східці вестимуть на глибину 2 метри до невеличкої брукованої площі та фортечної стіни, пише "Галицький Корепондент".
"Ми дуже добре розуміємо, який величезний туристичний потенціал може мати такий музей для міста, тому будемо розглядати ідею", - підкреслив Микола Вітенко. Найближчими днями відбудеться обговорення цієї ідеї з архітекторами, земельниками та комунальниками. Щоб зробити музей, доведеться щонайменше пересунути пам'ятник бджоляру та деякі підземні мережі.
"Це місце - просто знахідка для істориків та археологів", - наголошує Василь Романець, директор Прикарпатської археологічної експедиції інституту археології НАН, який керував розкопками біля палацу Потоцьких. Нагадаємо, археологічні розкопки за участі студентів історичного факультету ПНУ тривали три тижні і завершилися минулої суботи, 20 липня. Серед найбільших знахідок - 42 ядра від турецьких гармат, які впали у рів під час облоги давньої фортеці у 1672 році. Шурфи досі не закопали, адже археологи мають намір продовжити розкопки за участю волонтерів та добровольців.

Переглядів: 464 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024