Четвер, 2019-10-17, 6:09 AM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2017 » Травень » 6 » З чого починалося місто. Літопис Станиславова 1897 року
3:23 PM
З чого починалося місто. Літопис Станиславова 1897 року

1897 За даними преси, у Станиславові проживає 23905 мешканців.

1897 У зв’язку з тим, що будинок на Тринітарській площі, в якому знаходиться державна учительська семінарія, дещо замалий для цього закладу, до нього від вулиці Шпитальної добудували крило. Автор проекту — інженер Георг Шльос.

1897 На вулиці Липовій спорудили кам’яницю (Шевченка, 82) на замовлення містянина Зендера Дуба, який використовував її як прибуткову — здавав квартири в оренду.

1897 На вулиці Камінського збудували житловий будинок (Франка, 27), який належав Мелітону Бучинському — адвокату, одному з засновників місцевої «Просвіти» та доброму знайомому Івана Франка.

1897 У грудні відбувся пуск в експлуатацію цегельні Урмана — з обертовою піччю та якісним випалюванням цегли. Вона була розташована на розі сучасних вулиць Коновальця і Сахарова.

1897 У грудні у Станиславові з’явилася небачена до цього розвага — перегляд «світлових картинок» (діафільмів) у так званому фотопластикумі (засновник — такий собі пан Кочурба). Заклад містився у будинку на Бельведерській, 5 (не зберігся), там же був готель «Під ружею».

1897 У середині грудня з Кракова, із майстерні скульптора Тадеуша Блотницького, доставили пам’ятник Адаму Міцкевичу. Його розмістили на збереження у приміщенні пожежної служби, поруч із місцем майбутнього встановлення.

1897 Окружний цивільний суд став єдиним орендарем будинку на теперішній вулиці Мельничука,14.

1897 В кінці вулиці Липової (Шевченка, 104) побудували одну з трьох чудових віл. Замовник — знаний у місті нотаріус Олександр Кокуревич.

1897 Наприкінці року завершили будівництво однієї з найкращих споруд на вулиці Сапіжинській — кам’яниці, побудованої на замовлення ресторатора Германа Басса (Незалежності, 19, Райффайзен Банк Аваль). Архітектор — Георг Шльос — вперше в місті застосував на першому поверсі аркаду, тобто поєднання галерей, арок і колонади. Спершу будинок використовувався як житловий і був одним із перших, що згодом утворили «банківський квартал». У лютому 1898 року Герман Басс відкрив там кав’ярню «Уніон».

Роман Діда


Переглядів: 74 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 19. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2019