Субота, 01.04.2023, 02:50:37

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2017 » Травень » 6 » З чого починалося місто. Літопис Станиславова 1897 року
15:23:11
З чого починалося місто. Літопис Станиславова 1897 року

1897 За даними преси, у Станиславові проживає 23905 мешканців.

1897 У зв’язку з тим, що будинок на Тринітарській площі, в якому знаходиться державна учительська семінарія, дещо замалий для цього закладу, до нього від вулиці Шпитальної добудували крило. Автор проекту — інженер Георг Шльос.

1897 На вулиці Липовій спорудили кам’яницю (Шевченка, 82) на замовлення містянина Зендера Дуба, який використовував її як прибуткову — здавав квартири в оренду.

1897 На вулиці Камінського збудували житловий будинок (Франка, 27), який належав Мелітону Бучинському — адвокату, одному з засновників місцевої «Просвіти» та доброму знайомому Івана Франка.

1897 У грудні відбувся пуск в експлуатацію цегельні Урмана — з обертовою піччю та якісним випалюванням цегли. Вона була розташована на розі сучасних вулиць Коновальця і Сахарова.

1897 У грудні у Станиславові з’явилася небачена до цього розвага — перегляд «світлових картинок» (діафільмів) у так званому фотопластикумі (засновник — такий собі пан Кочурба). Заклад містився у будинку на Бельведерській, 5 (не зберігся), там же був готель «Під ружею».

1897 У середині грудня з Кракова, із майстерні скульптора Тадеуша Блотницького, доставили пам’ятник Адаму Міцкевичу. Його розмістили на збереження у приміщенні пожежної служби, поруч із місцем майбутнього встановлення.

1897 Окружний цивільний суд став єдиним орендарем будинку на теперішній вулиці Мельничука,14.

1897 В кінці вулиці Липової (Шевченка, 104) побудували одну з трьох чудових віл. Замовник — знаний у місті нотаріус Олександр Кокуревич.

1897 Наприкінці року завершили будівництво однієї з найкращих споруд на вулиці Сапіжинській — кам’яниці, побудованої на замовлення ресторатора Германа Басса (Незалежності, 19, Райффайзен Банк Аваль). Архітектор — Георг Шльос — вперше в місті застосував на першому поверсі аркаду, тобто поєднання галерей, арок і колонади. Спершу будинок використовувався як житловий і був одним із перших, що згодом утворили «банківський квартал». У лютому 1898 року Герман Басс відкрив там кав’ярню «Уніон».

Роман Діда


Переглядів: 261 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 23. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2023