Вівторок, 2019-09-17, 7:43 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2018 » Січень » 23 » З чого починалося місто. Літопис Станиславова – 1916 рік
10:03 AM
З чого починалося місто. Літопис Станиславова – 1916 рік

Дізнайтесь про найважливіші події в історії нашого міста, які сталися у 1915 році. 

1916 8 червня у церквах відбулися урочисті богослужіння з нагоди річниці звільнення від російської окупації. 

1916 11 серпня росіяни втретє захопили Станиславів. Місто опинилось у прифронтовій зоні. За Бистрицею Солотвинською (в районі Пасічної та Загвіздя) австрійці встановили артилерію та періодично обстрілювали місто. Через обстріли було зруйновано багато будинків у центрі міста, пошкоджені ратуша, вірменський костел і колишній єзуїтський колегіум. В результаті артилерійської дуелі від села Пасічна залишилися 6-7 хат і церква.

1916 Російський начальник гарнізону генерал-майор Осипов і комендант міста підполковник Долинський оголосили про введення комендантської години. Виходити на вулицю дозволяли від 6.00 до 21.00. Вікна в будинках у бік півночі, заходу й півдня мали бути зачинені та неосвітлені. Мешканці повинні були здати зброю. Заборонялось видавати газети, журнали, листівки. Протягом 48 годин міщани мали доповісти про незареєстровані засоби зв’язку включно з поштовими голубами. Заборонялось вивозити мідь, цинк, шкіру та харчі.

1916 13 серпня окупаційна влада повідомила, що всі, хто приховає австрійських чи німецьких військовиків, винні у шпигунстві й підлягатимуть військово-польовому суду.

1916 27-28 серпня в місті провели реквізицію мотоциклів і велосипедів для потреб армії.

1916 У серпні загострилася епідеміологічна ситуація. Головний лікар Кубішталь для прийому хворих на тиф підготував міський шпиталь на Голуховського (100 місць), на дизентерію — єврейський шпиталь на Сапіжинській (60 місць), на віспу — шпиталь у Княгинині-Колонії (60), на холеру — шпиталь у двох дворах на Казимирівській (16 місць).

1916 У місті нарахували 165 покинутих квартир.

1916 Магістрат складався з восьми підрозділів, в яких працювали 20 чиновників разом із бургомістром та його заступником. Туди ж входили два лікарі, два ветеринари, керівники газового заводу та бойні.

У місті було: п’ять шкірзаводів, газовий, пивоварний, з виробництва дріжджів, чавунно-ливарний, спиртоочисний, спиртовий, лісопильний, дві цегельні. Фабрики: возів, лікерів, ткацька, ковбасна, паркетна. Крім того — лісові склади, столярна майстерня, дві слюсарно-механічні, сім взуттєвих, бойня, млин, сім аптек, 171 магазин, сім готелів. Працювали 10 перевізників.

Також у Станиславові налічувалось три друкарні, чотири кінотеатри, театр товариства імені Монюшка, сім книжкових і канцелярських крамниць.

1916 За даними магістрату, на 3 вересня в місті жили близько 28 тисяч мешканців. 27 листопада поліція уточнила: 4067 чоловіків, 10521 жінка і 11429 дітей.

Роман Діда


Переглядів: 80 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 19. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2019