П`ятниця, 29.03.2024, 04:34:20

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Липень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
 
Архів новин
Головна » 2012 » Липень » 09
Військова історія Галича завжди була пов’язана з кіннотою. Військо, яке могло швидко пересуватися і бути грізною небезпекою для піхотинців, мало стратегічну цінність у всіх періодах людської історії. Галич впродовж століть бачив княжі кінні дружини, загони кінноти угорських та польських правителів, козачі полки, турецьких наїзників, кавалерію Австро-Угорської та Російської імперії, УНР. Востаннє у Галичі військова кіннота перебувала у 30-их роках минулого століття. 
Були це улани 6-го полку уланів Канівських – військової формації, яка є досить славною і користувалася великою пошаною як у ІІ Речі Посполитій (до 1939 р.), так і сучасній Польщі. Цей полк був заснований у 1917 р. і до 1939 р. належав до станиславівського гарнізону. Впродовж місяця з початку ІІ світової війни (1 вересня 1939 р.) полк воював у складі Подільської бригади кавалерії, брав ... Читати далі »
Переглядів: 1036 | Долучив: Dnister | Дата: 09.07.2012

Це поселення територіально є одним з найбільших на Коломийщині, про що, власне, й свідчить назва - Велика Кам’янка, а сам топонім, в основі якого лежить слово камінь, має дуже давню історію
Наприкінці першого тисячоліття, коли князь України-Руси Володимир прийняв християнську віру, за його повелінням повсюдно нищили старих язичницьких ідолів. Наче в повільному леті великого птаха, минула ще одна тисяча літ. Здавалося, поганських божків уже ніде не залишилося, хіба що на пізньосередньовічних грав’юрах та письменах, де сповіщалося, що  в підколомийському селі Великій Кам’янці, під час чищення старого ставу, знайдено двометрову кам’яну фігуру,  у вигляді поєднаних між собою чоловіка і жінки. Голови в них виразно заокруглені, проте не видно ні очей, ні носа.  Через те, мабуть, вона погано збереглася, бо селяни довколишніх посілостей зішкрабу ... Читати далі »
Переглядів: 751 | Долучив: Dnister | Дата: 09.07.2012










Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024