П`ятниця, 2021-01-15, 10:36 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Липень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
 
Архів новин
Головна » 2020 » Липень » 19

Прийнято вважати, що трудове заробітчанство – це ознака наших нелегких часів. Проте наші краяни виїжджали на заробітки і за Австрії, і за Польщі.

Так, на початку ХХ ст. була поширена трудова еміграція до Америки та Канади. У травні 1901 року через Станиславів проїхало 1280 селян з Отинії, Тлумацького повіту та інших місцевостей, які вирушали в еміграцію до Америки.

Лише за один тиждень у травні 1902 року на заробітки до Америки виїхало 800 галичан. Більшість емігрантів походила з Тлумацького повіту, а зі Станиславівського – лише 60 осіб. За Польщі мешканці нашого краю найчастіше їздили заробл ... Читати далі »

Переглядів: 35 | Долучив: Dnister | Дата: 2020-07-19

Незважаючи на наявність у місті своєрідного «кварталу червоних ліхтарів» на вулиці Зосина Воля, Станиславів мав репутацію провінційного і пуританського міста. Будь-які випадки порушення пристойності викликали тут великий резонанс і широко обговорювалися.

Так, у січні 1900 року вибухнув скандал, пов’язаний з артисткою. Тоді в Станиславові гостював люблінський театр і демонстрував оперетку «Бідна дівчина», в якій ішлося про кохання багатія й простої панянки.

Зразу ж після прем’єри містом поповзли чутки, що одна з артисток, панна Фертнер, роздягнулась під час вистави дого ... Читати далі »

Переглядів: 30 | Долучив: Dnister | Дата: 2020-07-19

В одному з номерів «ЗК» ми вже розповідали про косметику, якою користувалися красуні Станиславова за старої доброї Австрії. Тоді на їхніх туалетних столиках зберігалися переважно вироби місцевих аптекарів. У міжвоєнний період ситуація помітно змінилася.

Станиславівські пані мріяли про дорогу французьку косметику чи полювали за дешевшими німецькими засобами, які в тогочасній Польщі можна було придбати лише з-під поли.

Косметологія від доктора Мондшайна

... Читати далі »

Переглядів: 33 | Долучив: Dnister | Дата: 2020-07-19

10 липня 1910 року в Яремчі відбулося урочисте освячення новозбудованого костелу – псевдоготичного шпилястого храму, виконаного в модному у той час закопанському стилі. Ця споруда понад тридцять років прикрашала містечко, яке вже тоді вважалося столицею тутешніх курортів.

“Одна з найгарніших і найбільш відвідуваних курортних місцевостей східної Галичини Яремче, розташована в східних Бескидах, біля самого угорського кордону, дочекалася власного костелу, більше потрібного для великої кількості курортників, які туди приїжджають, ніж для польської колонії, яка там перебуває постійно”, – писав про ту подію  краківський тижневик Nowości Illustrowane.

Цей храм будували на пожертви простих громадян та відомих меценатів. Гроші на нього збирали досить довго – близько десяти років. Ще в листопаді 1900 року газета Kurjer Stanislawowski повідомляла, що вдова залізничного машиніста, якась пані Мокрицька, склала пожертву в розмірі 100 корон (це се ... Читати далі »

Переглядів: 27 | Долучив: Dnister | Дата: 2020-07-19

В Івано-Франківську відбулися установчі збори по створенню первинного осередку обласної організації Національної спілки краєзнавців України у ДВНЗ “Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника”.

Проведення зборів здійснювалося відповідно до рішення Правління Івано-Франківської обласної організації Національної спілки краєзнавців України від 28 травня 2020 р. про структурну розбудову організації та на підставі п.1.1 розділів I і IV Статуту Національної спілки краєзнавців України.

Ухвалено рішення про створення осередку на факультеті туризму Державного вищого навчального ... Читати далі »

Переглядів: 33 | Долучив: Dnister | Дата: 2020-07-19

Є три версії появи караїмської громади у Галичі. Одна з них говорить, що караїми оселились на цих землях на початку ХVI ст., в ході еміграції з Османської імперії. Друга розповідає про переселення караїмів князем Вітовтом наприкінці XIVст. За третьою версією 80 караїмських родин прибули до Галича у 1246 р., після перемовин князя Данила Галицького з ханом Батиєм 1243 р.

Ярослав Дашкевич вніс у науковий обіг унікальний історичний документ ХІІІ ст. про початки поселення караїмів у м. Галичі - колофон.

Колофон  – пам’ятний запис на пергаментному молитовнику, написаному, за свідченням галицьк ... Читати далі »

Переглядів: 33 | Долучив: Dnister | Дата: 2020-07-19


Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 21. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2021