Понеділок, 2019-09-16, 5:39 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2017 » Листопад » 11 » Легенди старого Станиславова. Аквакостел
9:20 AM
Легенди старого Станиславова. Аквакостел

Більшовики церкву ненавиділи. Достатньо згадати вислів Карла Маркса про те, що релігія є опіумом народу, який комуністи зробили ледь не девізом. По всьому СРСР зачиняли храми, нищили ікони та сакральні скульптури, священиків репресували й розстрілювали. Ті церкви, яким пощастило уникнути підриву, зазвичай перепрофільовували.

У Франківську совіти позакривали всі храми, крім двох – центральної катедри та церкви Йосипа Обручника за залізничним переїздом. Щоправда, обидва храми передали московському патріархату. Доля решти храмів склалася по-різному. Євангелістську кірху підірвали, а перед тим використовували як дитячу спортивну школу. Церкву отців редемптористів перетворили на дитячу поліклініку, яку пізніше розібрали для будівництва пологового будинку. Два храми стали музеями: у колегіаті відкрився художній, а у вірменському костелі – музей релігії та атеїзму. Єзуїтський костел на Грюнвальдській облюбував собі обласний архів, прогресивістська синагога стала клубом медінституту, а у костелі «Аве Марія», що на Гординського, влаштували спортзал.

Але те, що совіти планували зробити з польським костелом Христа Царя на Вовчинецькій, взагалі ні в які ворота не лізе. Після закриття у храмі розмістили склади одягу та книгосховище бібліотечного колектору. А в березні 1964 облвиконком прийняв рішення № 146, за яким колишня культова споруда передавалась Івано-Франківському філіалу Львівської політехніки (майбутньому інституту нафти і газу). Планували капітально перебудувати споруду, обладнати там лекційний зал на 600 місць, кінозал на 1100 місць, спортзал і… великій плавальний басейн. Усе це потребувало величезних коштів, їх не виділили і задум лишився нереалізованим. Якби справу довели до пуття, то у Франківську сьогодні могло бути два аквапарки.

Іван Бондарев


Переглядів: 88 | Додав: Dnister







Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 19. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2019