Понеділок, 2019-09-16, 1:23 AM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2017 » Жовтень » 8 » Презентація книги «Тоді в Болехові. Гебрейська історія»
9:28 AM
Презентація книги «Тоді в Болехові. Гебрейська історія»

У відділі літератури іноземними мовами Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка відбулась презентація книги Анатоля Реньє «Тоді в Болехові. Гебрейська історія» за участю перекладачки Галини Петросаняк.

Книга «Тоді в Болехові» розповідає про долю єврейської родини Ґрюншлаґів, починаючи від мирних часів й до початку Другої світової війни, від часу, коли сім’ю за російської окупації позбавили власності – до приходу німців, від перших акцій-розстрілів – до моменту, коли герої твору вирішують сховатися в лісі, щоб пережити жахіття війни.
Автор книги Анатоль Реньє – співак-куплетист, гітарист, автор текстів і композитор, народився у 1945 році. У вісімнадцятирічному віці вперше побував у Ізраїлі, відтоді тісно пов’язаний з гебрейським народом. Випадкова зустріч з одним із синів Мойсея Ґрюншлаґа стала поштовхом для написання цієї книги.
Передмову до українського видання та наукове редагування здійснила історик-джерелознавець, член Національної спілки краєзнавців України Любов Соловка, яка займається дослідженням теми Голокосту.
Відома поетеса Галина Петросаняк розповіла про те, чому, власне, цю книгу вирішила перекладати та про свою зустріч з автором твору. Також перекладач зачитала уривки книги, які відтворюють життя мешканців довоєнного Болехова, в якому до початку радянсько-німецької війни єврейське населення складало більше 4 тисяч осіб.
На важливість таких книг та їх перекладів для українського читача звертали увагу і перекладач Г.Петросаняк, і автор передмови Л. Соловка, і присутні на заході історики – П. Гаврилишин, Р.Чорненький та письменники – В.Єшкілєв, М.Микицей, М.Ткачівська, С.Бреславська, журналістка А.Кирпан та інші.


Переглядів: 98 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 19. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2019