Субота, 2021-01-23, 9:55 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2017 » Жовтень » 14

12 жовтня 2017 року в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І.Франка відбулася презентація репринтного історико-краєзнавчого видання «Вакації у Дзядзя» – «Пропам’ятна книга туристів» Теофіля Кисілевського – управителя народної школи в с. Ільці на Верховинщині у 1904-1932 роках.

Відкрила зустріч заступник директора Галина Горбань, яка привітала гостей і зазначила, що нас зібрала неординарна подія - презентація унікального видання «Вакації у Дзядзя» - «Пропам'ятна книга туристів» Теоф ... Читати далі »

Переглядів: 198 | Долучив: Dnister | Дата: 2017-10-14

Цього разу ми із загальної панорами площі Міцкевича візьмемо один будинок і спробуємо дослідити його історію. На пош­тівці станиславівського видавця Шреєра бачимо північний бік площі. Втім, нас цікавить лише двоповерховий будинок з кованим балконом посередині, що має сучасну адресу Міцкевича, 10.

Сьогодні це самісінький центр міста, але так було не завжди. За Потоцьких тою ділянкою проходила куртина – оборонна стіна між двома бастіонами. Австрійці фортецю знесли, ров засипали, і утворилось… невеличке болотце. Францішек Надаховський згадував, що наприкінці 1820-х ... Читати далі »

Переглядів: 155 | Долучив: Dnister | Дата: 2017-10-14

Сьогодні у приміщенні в Державного архіву області відкрили тематичну виставку архівних документів, присвячену 75-й річниці створення Української повстанської армії, до Дня захисника України та Дня українського козацтва.

У її відкритті взяв участь керівник апарату облдержадміністрації Роман Маланій, який підкреслив важливість заходів, спрямованих на збереження історичної пам’яті, нашої української самобутності, відтворення героїчних сторінок національно-визвольної боротьби українського народу за свою державність.

... Читати далі »

Переглядів: 138 | Долучив: Dnister | Дата: 2017-10-14

В Івано-Франківському національному медичному університеті відкрилася виставка, приурочена 75-ій річниці Української повстанської армії та Дню захисника України.

Експозиція діє у холі центрального корпусу університету. Ініціатором є осередок Наукового товариства імені Шевченка в ІФНМУ. Експонується історико-патріотична виставка із фондів Івано-Франківського обласного краєзнавчого музею та приватної коле ... Читати далі »

Переглядів: 175 | Долучив: Dnister | Дата: 2017-10-14

«Хто і коли збудував храм Святого Пантелеймона в Галичі?» – під такою назвою ще в 1881 році вийшов один із розділів першої монографії відомого історика Антіна Петрушевича. З тих пір пройшло багато часу, однак питання актуальне і досі.

Церква Святого Пантелеймона над Дністром – це унікальна пам’ятка білокам’яної архітектури княжого Галича, що збереглася до наших днів. Пріоритетом у вив­ченні цієї святині є те, що таких давньоукраїнських храмів донині практично не збереглося. Науковий інтерес підкріплений ще й тим, що пам’ятка зведена ... Читати далі »

Переглядів: 212 | Долучив: Dnister | Дата: 2017-10-14


Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 21. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2021