Субота, 2021-03-06, 4:35 AM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2017 » Жовтень » 12

Якби історія нашого міста мала жіноче обличчя, яким би воно було? Мабуть, це було би серйозне й вольове обличчя благочестивої пані, обрамлене заквітчаним капелюшком. Адже в давні часи жінку з малих літ готували до однієї місії – бути вірною дружиною, зразковою господинею дому і дбайливою матір’ю. Але примхи долі інколи вносили свої корективи у цей віками вивірений сценарій. Тож серед тодішніх жінок траплялися й типажі з «нестандартними» долями.

Бойова подруга
У ХІХ ст. за кожною армією завжди слідували маркітантки – жінки, які продавали солдат ... Читати далі »

Переглядів: 150 | Долучив: Dnister | Дата: 2017-10-12

Мені, людині, яка рівно сорок років тому заповіла собі служити охороні і популяризації старожитностей княжого Галича, ніколи і не снилося, що доведеться займатися українською археологією ХХ ст. Справа в тому, що радянська археологічна наука окреслювала верхню межу досліджень матеріальної культури давнини серединою ХІІІ ст., тобто погромом Руських земель Батиєвим нашестям у 1236-1241 роках. Всі ті умовні і надумані хронологічні рамки поламалися в мені після відвідин розкопок у Дем’яновому Лазу, які проводили в 1989 р. молоді і щирі патріоти з Івано-Франківська. Коли мої товариші, археолог Богдан Томенчук та історик Зіновій Дума показали віднайденій могильній ямі череп дівчини з розкішною, заплетеною косою, то я зрозумів, що трагічна доля нашої національної історії зробила назавжди археологію н ... Читати далі »

Переглядів: 296 | Долучив: Dnister | Дата: 2017-10-12

Вашій увазі пропонуємо нову сторінку літопису Станиславова. Дізнайтесь про найважливіші події в історії нашого міста, які сталися у 1909 році.

1909 Перший у місті стаціонарний кінотеатр «Уранія» з вулиці Камінського (Франка) перенесли до приміщення у подвір’ї будинку Шумана Сусмана — колишнього готелю Ігнація Камінського на Сапіжинській (Незалежності, будинок розібраний у 1993 році).

... Читати далі »

Переглядів: 158 | Долучив: Dnister | Дата: 2017-10-12

Російські туристи вважають, і то не безпідставно, що в Галичині, м’яко кажучи, недолюблюють москалів. Причому, ця нелюбов виникла задовго до подій на Донбасі чи «подвигів» перших совітів після вересня 1939 року. Може, мешканці Станиславова незлюбили росіян у часи Першої світової війни, коли ті сплюндрували та спалили місто? Ні, тут їх терпіти не могли ще задовго до початку бойових дій. Яскравим прикладом ставлення місцевих до росіян є випадок, що трапився у місті в 1905 році.

Тоді на Далекому Сході точилася кривава російсько-японська війна. Маленька Японія завд ... Читати далі »

Переглядів: 188 | Долучив: Dnister | Дата: 2017-10-12

Впродовж семи сторіч власної історії Калуш більше чотирьох століть перебував у складі польської держави. Тому ігнорувати внесок поляків, котрі були народжені в Калуші, володіли Калушем чи пов’язували певний етап власного життя з цим містом, в історію України зокрема та розвиток Європи загалом, неможливо.

Отож, пропоную перелік (звісно, невичерпний) видатних «поляків Калуша».

... Читати далі »

Переглядів: 162 | Долучив: Dnister | Дата: 2017-10-12

В Івано-Франківську оголосили конкурс на кращу екскурсію містом. Про це інформує прес-служба міської ради.

"З метою створення нових туристичних маршрутів та підвищення професійної майстерності екскурсоводів і гідів-перекладачів оголошено конкурс на кращу екскурсію вихідного дня Івано-Франківськом, - йдеться в повідомленні. - Бажаючі брати участь у конкурсі повинні подати анкету-заявку у відділ міжн ... Читати далі »

Переглядів: 159 | Долучив: Dnister | Дата: 2017-10-12


Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 21. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2021