Понеділок, 2019-09-16, 5:25 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2012 » Лютий » 14 » «Світи Святослава Гординського»
2:50 PM
«Світи Святослава Гординського»
Під такою назвою мистецькою акцією у Коломийському Національному музеї Гуцульщини і Покуття відзначили 105-у річницю від дня народження визначного митця.
Святослав Гординський є одним із найяскравіших представників української діаспори. Митець народився в Коломиї, але в ранньому віці разом із родиною переїхав до Львова. Там закінчив гімназію і навчався в мистецькій школі Олекси Новаківського. Згодом С. Гординський продовжив навчання у Парижі, де познайомився з модерними течіями в образотворчому мистецтві. Опісля С. Гординський повертається до Львова, де плідно працює як художник, поет, публіцист. Роки війни та повоєнний час остаточно залишають митця в еміграції, спершу в Кракові, Мюнхені, а з 1947 року  – у США. Однак до кінця життя він зрісся з Україною та її народним мистецтвом. Про це свідчить багатогранна творчість митця. 
Під час тематичної лекції про життєвий і творчий шлях Святослава Гординського розповіла науковий працівник Музею Марія Двилюк, супроводжуючи свою розповідь демонстрацією слайдів із зображенням творів митця.Цю мистецьку акцію Музею було проведено, насамперед, для студентів образотворчого відділу Коломийського педагогічного інституту Прикарпатського університету ім. В. Стефаника, адже Святослав Гординський залишив нам унікальну спадщину образотворчого мистецтва. Це і живописні полотна, монументальні розписи, іконостаси, вітражі, фрески у 50 церквах 12 країн світу. Серед них чільне місце займають «золоті» мозаїки собору Св.Софії в Римі. 
Вражає й унікальна письмова спадщина Гординського. Як поет, він видав 13 збірок поезій, як перекладач – переклав українською твори визначних європейських класиків. Українську літературу та публіцистику Святослав Гординський поповнив понад сотнею мистецтвознавчих праць, монографій, статей, рецензій, праць про українську літературу.  Монументальними виданнями є його переспів «Слова о полку Ігоревім» та унікальна книга «Українська ікона 12-18 сторіччя». Поетичне слово Святослава Гординського пролунало під час мистецького заходу у виконанні учасника народного театру поезії «Орфей» Петра Ніньовського.
Як зазначили генеральний директор Національного музею п. Ярослава Ткачук та завідувач образотворчого відділу педагогічного інституту п. Михайло Білоус, такі зустрічі надзвичайно важливі для студентів, щоб ознайомитися з маловідомими зате геніальними творчими особистостями України, адже сутність постаті Святослава Гординського повернулася в Україну лише на початку 90-х років. Його творчий шлях є прикладом для наслідування сучасними молодими митцями. 
Ірена ГУЛАЙ-НАЗАРОВА

Переглядів: 359 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 19. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2019