Понеділок, 2020-09-21, 7:58 AM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2012 » Лютий » 15
У Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського в Коломиї відбулася зустріч з Вірою та Юрієм Наконечними з Філадельфії.
Ще напередодні Різдвяних свят бібліотека цього музею поповнилася 36 рідкісними книжками на історичну тематику,   серед яких «Нова історія України» І. Крип’якевича та М. Дольницького (Детройт, 1954 р.), «Україна і Росія» К. Кононенка (Мюнхен, 1965 р.), «Археологія України» Ярослава Пастернака (Торонто, 1961 р.), які надіслав Юрій Наконечний. Цими днями він разом із дружиною перебував в Україні і на запрошення генерального директора установи Ярослави Ткачук побував і в Коломийському музеї та зустрівся з його працівниками і з представниками коломийської інтелігенції.
Подружжя Наконечних — діти українців, яких доля закинула за океан у час ... Читати далі »
Переглядів: 346 | Долучив: Dnister | Дата: 2012-02-15

На початку 80-х років минулого століття, збираючи потрібні матеріали для своєї книги «Скелі Довбуша», я помітив, що російські історики писали у своїх працях назву «Древняя Русь», а українські — «Київська Русь». Себто кожна сторона «тягнула ковдру» на свій бік.
Відомо, що з давніх-давен Росія намагається підім’яти під свій вплив Україну. На урочистостях у Новгороді екс-президент сусідньої держави Боріс Єльцин «привласнив» для Росії князя Ярослава Мудрого (978 -1054 рр.), а потім у жовтні 1995 р. в «Аргументах и фактах» «блиснув» своєю ерудицією: «...нельзя обвинять Россию в какой-то отсталости. Ведь все-таки Анна Ярославовна, дочь Ярослава Мудрого, жена французского короля Генриха I, была грамотной. Среди женщин во Франции это было редкостью. И она управляла Францией за своего малолетнего сына Филиппа I».
Переглядів: 469 | Долучив: Dnister | Дата: 2012-02-15

День Івано-Франківська святкують у травні, проте підготовка до цього свята триває уже зараз. Оригінальну програму планують показати і учасники ГО „Івано-Франківський молодіжний військово-історичний клуб „Чортополох”. Уже кілька місяців тут вивчають середньовічні танці та готують видовищну вогняну феєрію.
„Власне показові виступи не можуть складатися тільки з боїв, тому ми запровадили в клубі історичні танці і фаєр-шоу, тобто роботу з вогнем. Організували фаєр-групу і мешканці міста уже мали можливість побачити кілька виступів її учасників”, – розповідає Голова Ради клубу „Чортополох” Андрій Федоров.
Вогняне мистецтво опановують 5 дівчат і один хлопець. Ці молоді люди зараз готують нові оригінальні номери, які і можна буде побачити на День міста.
Переглядів: 442 | Долучив: Dnister | Дата: 2012-02-15
Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 20. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2020