Понеділок, 2019-09-23, 2:48 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2017 » Листопад » 3 » З чого починалося місто. Літопис Станиславова 1910-1911 років
9:37 PM
З чого починалося місто. Літопис Станиславова 1910-1911 років
Вашій увазі пропонуємо нову сторінку літопису Станиславова. Дізнайтесь про найважливіші події в історії нашого міста, які сталися у 1910-1911 років.

1910 15 листопада у залі «Сокола» (Грушевського, 18) за ініціативи лікаря Володимира Яновича відбулися перші загальні збори товариства «Український народний театр імені Івана Тобілевича». Ці збори започаткували в місті ще один український театр.

1910 15 грудня товариство «Станиславівський Боян» влаштувало концерт, присвячений пам’яті композитора Дениса Січинського.

1911 4 січня у Станиславові народився Володимир Макар – громадсько-політичний діяч, член ОУН-УПА, історик, автор спогадів про місто 1920-х років.

1911 12 лютого прем’єрою «Наталка Полтавка» Івана Котляревського розпочав своє життя «Український народний театр імені Івана Тобілевича». Вистава відбулася у залі Єгера на вулиці Газовій (Дністровській).

1911 У березні в центрі села Вовчинець, за ініціативи місцевого громадського діяча Михайла Дебенка, його однодумці встановили пам’ятник Тарасу Шевченку. Таким чином вони відзначили 50-річчя від дня смерті Кобзаря. Це один із перших пам’ятників Шевченку на Прикарпатті та єдиний, що зберігся з того часу.

1911 У квітні «Руська міщанська каса» придбала будинок на куті теперішніх вулиць Шашкевича та Незалежності. Поруч із касою розмістилися товариство «Руська хата» та крамниця відомого в місті українського ремісника Северина Снігуровича. З часом за будинком закріпилася назва «Українська хата».

1911 У червні кам’яницю з аркою на вулиці Сапіжинській (Незалежності, 19) власниця Лаура Басс продала Іпотечному банку. У 1911-1912 роках тут зробили капремонт, оформили операційну залу. По всій довжині фасаду другий поверх оперезав ажурний балкон. На другому поверсі квартиру й канцелярію винаймав адвокат Йосиф Партицький, а помічником у нього був Дмитро Вітовський – у майбутньому один із творців ЗУНР.

1911 Жіночий ліцей сестер-урсулянок на вулиці Камінського,14 (Франка) отримав ранг приватної реальної гімназії. Термін навчання збільшили до восьми років. Перевагу надавали вивченню фізики, хімії та математики.

1911 У вересні «Товариство Непорочного Зачатія» купило готель «Центральний» на перехресті теперішніх вулиць Шевченка та Січових Стрільців. У приміщенні відкрили крамницю «Штука церковна».

1911 1 жовтня відкрилася новозбудована польська учнівська бурса імені Тадеуша Костюшка (Курінного Чорноти, будинок не зберігся). Її спорудили коштом мешканців міста, зокрема за гроші, які спочатку збирали на пам’ятник Тадеушу Костюшку.

1911 У жовтні завершили будівництво головного корпусу Окружного суду на вулиці Білінського (Сахарова). Перший поверх кам’яниці займав Повітовий суд, вище містилися Окружний суд і прокуратура.


Переглядів: 64 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 19. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2019