Неділя, 2019-09-22, 11:38 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2017 » Листопад » 11 » З чого починалося місто. Літопис Станиславова 1911 року
9:21 AM
З чого починалося місто. Літопис Станиславова 1911 року

Дізнайтесь про найважливіші події в історії нашого міста, які сталися у 1911 році.

1911 Інтер’єри Каси ощадності (Мазепи,14) після внутрішньої реконструкції розписав художник Ляховський. Зокрема, на другому поверсі намалював кілька картин. На сьогодні їхня доля невідома.

1911 У зв’язку із забороною магістрату будувати на вулиці Матейка кам’яниці більше двох поверхів, забудовник Нейман звернувся до влади за дозволом на першу триповерхову. Отримав відмову, але домігся дозволу через намісництво у Львові. Тепер цей будинок (Матейки, 53) входить до комплексу фтизіопульмонологічного центру.

1911 Марія Буркгардт та Ян Бігун, власники сусідніх земельних ділянок, збудували на вулиці Заболотівській двосекційний будинок (Василіянок, 5 і 7).

1911 На теперішній вулиці Петлюри, 10, за проектом архітектора Левицького, спорудили один із корпусів міської бойні.

1911 На запрошення товариства «Українська молодіж» до Станиславова приїхав Іван Франко. 26 листопада у залі «Руської бесіди» (Січових Стрільців, 24) він прочитав свою поему «Мойсей». Потім виступив на засіданні товариства в будинку на теперішній вулиці Чорновола, 4.

1911 Проїздом на відпочинок на залізничному вокзалі побував письменник Михайло Коцюбинський.

1911 Власник будинку на вулиці Липовій (Шевченка, 44) Айзіг Розенштрайх, у зв’язку з розширенням української гімназії, спорудив на подвір’ї ще один триповерховий будинок, який вмістив п’ять класних кімнат і гімнастичний зал.

1911 У новобудові на вулиці Газовій (Дністровська, 28) почала діяти учительська семінарія імені Францішека Скарбовського.

1911 В ніч на 10 листопада з тюрми «Діброва», за допомогою Дмитра Вітовського, його друзів та наглядачів-українців, утік студент Мирослав Січинський. За політичне вбивство намісника Галичини графа Потоцького він спершу був засуджений до страти, а потім вирок замінили на 20 років ув’язнення. Після втечі Січинський емігрував до Америки, де й помер у 1979 році.

1911 Восени у пресі з’явилися повідомлення, що наступного року Дирекція залізниць починає будівництво власного приміщення на Грюнвальдській, а також великого житлового будинку поруч.

1911 Орган державного управління в повіті — повітове староство — розмістилось у будинку на теперішній вулиці Мельничука, 14.

1911 Комітет товариства «Рідна школа» вирішив створити у Станиславові приватну народну школу імені Маркіяна Шашкевича. Рішення прийняли у зв’язку із відзначенням столітнього ювілею Шашкевича.

1911 У церкві, збудованій коштом залізничників на Княгинині-Гірці (Вовчинецька), почали вести відправи, незважаючи на те, що храм ще не освятили.


Переглядів: 88 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 19. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2019