Субота, 2021-03-06, 4:51 AM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2012 » Березень » 06
7 березня об 11 годині в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка відбудеться презентація 2-х томного видання професора Київського національного університету ім. Т. Шевченка, академіка АН вищої школи України Володимира Сергійчука про Патріарха Йосифа Сліпого, 120 років від дня народження якого ми відзначили в лютому цього року.
Будемо раді зустрічі з Вами!
Переглядів: 342 | Долучив: Dnister | Дата: 2012-03-06

Шевченкіана і Прикарпаття — основна тема виставки "Світова слава Кобзаря", яка розгорнута в історико-меморіальному музеї Олекси Довбуша з нагоди 198-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка.
Її експонати розповідають про життя, поетичну та художню творчість геніального сина України. Більшість експонатів зібрані істориком, професором Володимиром Грабовецьким. Це і факсимільні видання першого "Кобзаря" 1840 року та відомої "захалявної книжечки" поета, написаної на засланні, і видання, надруковані на Прикарпатті, зокрема книги Володимира Грабовецького "Скульптурна Шевченкіана на Прикарпатті", "З любов’ю до Кобзаря" та Петра Арсенича "Шевченко на Прикарпатті". Представлена і нова монографія Володимира Грабовецького про 100-річчя встановлення першого скульптурного монумента Кобзаря у Винниках.
Переглядів: 370 | Долучив: Dnister | Дата: 2012-03-06

5 березня в с. Княгиничі, відбулося вшанування пам’яті Головнокомандувача УПА, Героя України Романа Шухевича.
У 1946-47 рр. у селі Княгиничі діяв підпільний штаб командира УПА Романа Шухевича. Зараз у цій раніше конспіративній хаті ентузіастами засновано музей Романа Шухевича.
Урочистості розпочалися поминальною панахидою біля пам’ятника легендарному командирові, на подвір’ї місцевої школи, яку відслужив парох села отець Павло Кадлуб. В почесній варті  під державними прапорами та бойовими знаменами ОУН-УПА ветерани національно-визвольної боротьби разом зі школярами. В урочистостях взяли участь керівники районної влади, представники громадсько-політичних організацій району, гості з м. Львова, м. Івано-Франківська, м. Бурштина.
Переглядів: 442 | Долучив: Dnister | Дата: 2012-03-06

Молодість і краса – поняття, майже синоніми, а ще сила, воля, віра, жертовна любов до Батьківщин та ближнього, романтика подорожей, постійний рух вперед, пошуки пригод та прагнення до удосконалення – такі вічні загальнолюдські ідеали знайшли теоретичне обґрунтування й живе практичне втілення в українській скаутській організації «Пласт», якій 2 грудня 2011 року минуло 100 літ. 
Мабуть, нині ви вже нікого не здивуєте своєю обізнаністю цієї теми, а ще два десятиліття тому молодше покоління українців окрім піонерів нічого не знало про пластунів, їхню діяльність, закони, стиль, традиції, у якому немає вікових градацій, а сам «Пласт» став явищем понад часовим. 
Саме слово «скаут» у перекладі з англійської означає «розвідник», «шукач пригод», хоча зміст ідеї набагато глибший, в синтезі філ ... Читати далі »
Переглядів: 507 | Долучив: Dnister | Дата: 2012-03-06

05.03.2012 о 20.33 год. на ОДС УМНС в області надійшло повідомлення про те, що по вул. Новгородській відбувся обвал стіни колишньої солодовні Івано-Франківського пивзаводу. 
Внаслідок обвалу було зруйновано перегородки між першим та другим поверхом. На місці події травмовано та загиблих немає.
Переглядів: 443 | Долучив: Dnister | Дата: 2012-03-06


Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 21. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2021