Субота, 2021-03-06, 3:41 AM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2012 » Березень » 17
Отець Михайло Ганушевський
Відомий церковний і громадський діяч Станиславівщини о. Михайло Ганушевський народився 5 грудня 1880 року в селі Суховоля на Львівщині, у багатодітній селянській родині. Навчаючись у Львівській академічній гімназії, був лідером різних гуртків гімназійної молоді, а на вакаціях проводив культурно-освітню роботу в рідному та сусідніх селах. Студіюючи теологію, одночасно вивчав філософію і право у Львівському університеті, брав участь у студентській акції за відкриття українського університету 1901 р., через що змушений був покинути Львів і продовжити студії у Віденському університеті. Після закінчення студій 1905 р. митрополит Андрей Шептицький висвятив його на священика і призначив своїм капеланом. Через рік отець Ганушевський з дозволу митрополита дістав парафію в Гошеві на Долинщині. Працюючи на релігійному ґрунті, багато зус ... Читати далі »
Переглядів: 828 | Долучив: Dnister | Дата: 2012-03-17

Пам’ятний знак «100 років надвірнянській нафті», споруджений 45 років тому. Він є одним із символів міста Над­вірна і став його невід’ємною частиною. Монумент незупинно супроводжує не одне покоління нафтовиків. Він – свідок багатьох подій у трудових колективах підприємств Надвірнянського нафтопромислового району. Звитяжна праця нафтовиків упродовж століття стала основою його змісту.
Нинішнє покоління наф­товиків цікавить історія спорудження монумента. Прагнемо довідатися про авторів, які його створювали, про людей, котрі брали участь у його будівництві. На жаль, про спорудження монумента раніше не описувалося. Багато учасників подій тих років забуті, хоча їхня роль у народженні пам’ятного знака вагома. Тому їх праця не має залишитися забутою.
Колектив та організація ветеранів НГВУ «Надвірнана ... Читати далі »
Переглядів: 484 | Долучив: Dnister | Дата: 2012-03-17

Коні здіймаються на диби, вершники падають від ворожих списів, козацькі шаблі стинають польські голови, польські гусари топчуть кіньми тіла убитих козаків, полем розкидані відрубані голови. Не чути лише свисту шабель й стогону поранених. Все решта - по-справжньому. До Дня міста у Пасажі Гартенбергів буде виставлено унікальну панораму битви під Жовтими Водами франківського скульптора Ярослава Булки.
Молодий митець витратив понад два роки на відтворення баталії, щоб довести самому собі, що зможе відтворити у глині фрагмент битви й відродити популярність скульптури в українського глядача. "Я обрав битву під Жовтими Водами, бо це найперша битва з початку визвольних змагань. Надихнув фільм про Тараса Бульбу. З дитинства люблю історію, хоча сама війна мене не захоплює. Як і всі хлопчики, маю потяг до зброї та цікавлюся битвами", - пояснює скульптор, усміхаюч ... Читати далі »
Переглядів: 491 | Долучив: Dnister | Дата: 2012-03-17

Якщо вірити історикам, в часи Галицько-Волинського князівства на місці сучасного Галича стояв порт на Дністрі, а ріка була значно повноводнішою, ніж сьогодні. Як торговий шлях з галицького передгір'я до Чорного моря, Дністер був відомий ще в античності. Греки називали його Донастер, а римляни - Тирас.
У модерну епоху про необхідність централізованого транспортного використання Дністра задумалися в Австрії на початку ХІХ ст. Пізніше, за часів Австро-Угорщини, вже проводилися роботи з регулювання русла річки: дно очищували і поглиблювали, русло вирівнювали, укріплювали береги.
В 1901 році австрійський уряд видав розпорядження про проектування мережі каналів Дунай-Вісла-Дністер. Відгалуження до Дністра мало проходити через річку Сян і планувалося для руху суден вантажністю 600-700 тонн з усадкою ... Читати далі »
Переглядів: 581 | Долучив: Dnister | Дата: 2012-03-17

Єдина гуцульська майстриня, яка знає таємниці стародавнього плетіння кошелів, цими днями зустрічає сто першу весну.
Євдокія Дзвінчук із гуцульського села Космач у поважні роки ще й проводить майстер-класи із лозоплетіння для французьких, швейцарських та українських митців. Колись, каже, могла кошіль за день сплести. А тепер вже роки до землі гнуть. Може й три дні один робити. Буває, що треба розплітати і починати знову.
"Явдоха в нас бабця-герой, — розповідає голова космацької сільради Дмитро Пожоджук. — Хоча й за свій вік зазнала біди, не втрачає оптимізму, молодим би в неї повчитися, а то лише на долю нарікають…”
У родині Євдокії було шестеро дітей, а коли дівчинці виповнилося 9 років, померла мама. І сама ще дитя, вона доглядала ... Читати далі »
Переглядів: 337 | Долучив: Dnister | Дата: 2012-03-17

До 70-річчя створення Української Повстанської Армії центральній площі Бурштина присвоєно назву Героїв УПА.
За словами міського голови Бурштина, «свободівця» Петра Курляка, ініціатива присвоєння одній з площ чи вулиць м. Бурштина назви Героїв УПА походила від місцевого Братства ОУН-УПА, Галицької районної організації ВО «Свобода», Товариства політв'язнів і репресованих та інших місцевих партійних організацій. Також під листом-зверненням підписалися голови Бурштинської філії Союзу Українок ім. Ольги Басараб, міськрайонної організації Товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка, Галицької філії Союзу Українок.
«Спочатку пропонувалося перейменувати вулицю Будівельників - найстарішу вулицю в місті. Проте, як зазначили на сесії депутати, таке перейменування обійдеться щонайменше в 300 тис. грн., а л ... Читати далі »
Переглядів: 382 | Долучив: Dnister | Дата: 2012-03-17


Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 21. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2021