Четвер, 25.04.2024, 17:01:22

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2012 » Березень » 12 » Автентику Бойківщини достойно репрезентують громадські музеї Рожнятівщини
23:24:05
Автентику Бойківщини достойно репрезентують громадські музеї Рожнятівщини
Учасники проведеної нещодавно для масмедіа презентації Рожнятівського району мали можливість побувати не лише на підприємствах, в освітніх, бібліотечних установах цього краю, а й відвідати громадські музейні заклади, якими славиться Бойківщина. 
Зокрема, представників районних та обласних ЗМІ запросили відвідати відомий за межами Прикарпаття історико-краєзнавчий музей культури та побуту Бойківщини, що в селі Цінева. Тут понад 5 тисяч унікальних експонатів, серед яких – старовинні елементи бойківського побуту, повсякденний та святковий одяг, знаряддя праці, світлини з життя бойків. 
«Найбільше на Бойківщині славилися майстри-будівничі церков, - розповідала журналістам завідуюча музеєм Галина Якимович. - Вони побудували понад 100 храмів, відомості про два з яких занесено до «Енциклопедії міст і сіл України». Одна із церков є досі діючою і знаходиться у Шевченковому Гаї на Львівщині». 
Щороку музей у Ціневі відвідують понад тисячу туристів. Музейний доглядач мріє про розширення закладу, однак, коштів на це бракує. Адже історико-краєзнавча скарбниця у селі утримується лише завдяки зусиллям громади. 
Журналісти побували і в бойківсько-лемківській світлиці, яка теж була створена на громадських засадах. 
«На території Івано-Франківщини проживає чимало переселенців. Це бойки, лемки, надсянці, холмчаки, підляшуки. Всіх понад 30 тисяч осіб, - інформує голова регіонального товариства «Бескидське земляцтво» Юрій Марканич. – У Рожнятівському районі – більш ніж 5 тисяч осіб. Музей створений завдяки їх ініціативі». Представники товариства підтримали проведення «Перших лемківських запуст», фестивалю «Кличе Зелена неділя», ініціюють започаткування майстер-класів зі створення писанок, беруть участь у міжнародних фестивалях лемків тощо. 

Переглядів: 552 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024