Середа, 2021-01-20, 4:07 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2012 » Березень » 3 » Брама
12:40 PM
Брама
У світі є немало брам, воріт і, можливо навіть, порталів. Немало брам і воріт зустрічається й у світовій міфології. Що цікаво – всі ці міфологічні брами завжди хтось стереже.
У грецькій міфології захмарну браму Олімпу стережуть три богині пір року, доньки Зевса й Феміди. У шумерів сторожем воріт верховного бога Ана є божество на ім’я Думузі. У південних слов’ян воротами опікувався Божич, у китайців браму, через яку на світанку приходить Сонце стереже звір з дивовижним ім’ям Кайміншоу. До охоронців небесної брами відноситься й святий архангел Михаїл.
Як бачите – брами завжди мають охоронців. А хто охороняє браму палацу Потоцьких в Івано-Франківську. По обидва боки брами ми можемо побачити начебто скульптурні зображення лицарів. Та при більш прискіпливому розгляді приходить розуміння, що ніякі то не лицарі, а всього лиш лицарські лати.
З чого можна зробити єдиний висновок – і сам палац Потоцьких і браму його охороняти нікому. Бо порожні лицарські лати – це просто лицарські лати, і не більше.
Може саме тому в Івано-Франківського палацу Потоцьких (разом з брамою) така сумна доля?
У грудні минулого року депутати міської ради кинули у власні ряди клич «Зберемо гроші на ремонт брами!». В запалі депутати обіцяли виділити кошти з власних кишень. Хто кілька сотень, а хтось навіть вимірював свою щедрість тисячами.
Ну чого не зробиш зопалу. А потім приходить протверезіння й грошей стає шкода? Певно, що так, бо на сьогоднішній день ті депутати, котрі заявляли найбільші суми, грошей так і не здали. Це  – Ю.Соловей (15000 грн.), Р.Тимків (35000 грн.), Р.Василюк (10000 грн.), Б.Федьків (15000 грн.), Р.Кукурудз (10000 грн.).
Соловей навіть вирішив прес-конференцію зібрати з цього приводу. Гасло прес-конференції «Ні гривні олігарху!». Під олігархом мається на увазі звичайно ж Олег Бахматюк, який є юридичним власником і брами і палацу. І тут пана Солов’я можна цілком зрозуміти. Бо браму мав би ремонтувати власник, який таки не бідує.
Натомість епопея з палацом  (і брамою) триває вже не перший рік. А Бахматюк стоїчно вичікує, коли вся ця нікому, з його точки зору, не потрібна хрєнь (і брама в тому числі) нарешті заваляться і він замість усього цього геморою матиме чудову й чималеньку ділянку землі в самому центрі Івано-Франківська.
А саме до того і йде. Бо олігархи вони такі – їм плювати на історію, на культуру, на депутатів і на вас, і на мене. Олігархів цікавить лише зиск, інакше б вони не стали олігархами. А який зиск з ремонту брами палацу Потоцьких?
І, гадаю, що Руслан Марцінків може повторювати матнру "В'їзна брама палацу Потоцьких повинна належати місту" скільки завгодно разів, нічого не зміниться. На допомогу не прийде ніхто - ні Кайміншоу, ні, навіть, святий архангел Михаїл. В цій країні вже давно безроздільно панує злий дух на ім’я Мамона.
  Володимир Мулик

Переглядів: 499 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 21. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2021