Вівторок, 2019-10-22, 5:09 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2011 » Жовтень » 3 » Історія нескорених
3:38 PM
Історія нескорених
З нагоди річниці створення Української Повстанської Армії, що припадає на свято Покрови Пресвятої Богородиці, відділ краєзнавчої літератури пропонує переглянути книжкову виставку-присвяту „УПА: із далини буремних літ”.
Українська Повстанська Армія уособила в собі звитягу кращих синів і дочок українського народу, які у роки воєнного лихоліття виборювали свободу і незалежність нашої держави. Самовіддана і мужня боротьба УПА заслуговує всенародного визнання і пошанування, тому відкривати все нові і нові сторінки історії визвольних змагань - це наше увіковічнення пам'яті загиблих вояків УПА.
Книги, представлені у розділі виставки „Погляд з минулого", з'ясовують питання становлення та розвитку національно-визвольного руху на Прикарпатті, висвітлюють маловідомі широкому загалу героїчні сторінки боротьби українських повстанців проти німецьких загарбників та радянського тоталітаризму, засоби і методи, за допомогою яких вона здійснювалася. Зокрема, користувачів зацікавить багатотомне зібрання „Літопис УПА", наукові дослідження прикарпатських вчених і краєзнавців („Український національно-визвольний рух на Прикарпатті в ХХ столітті", П. Арсенич „Діяльність УПА та збройного підпілля ОУН на Прикарпатті", І. Андрухів „Правда історії. Станіславщина  в умовах терору і репресій: 1939-1959 роки" та ін.),  трилогія М. Андрусяка „Брати грому", „Брати вогню" і „Брати просторів", численні спогади наших краян - вояків УПА, книги серії „Наші партизани" та багато інших видань. Мовою світлин розповідають про героїчну епоху визвольної боротьби альбоми „Армія безсмертних" та „Яворівський фотоархів УПА".  
У розділі „На п'єдесталі вічності" експонуються книги, присвячені життю та діяльності національних героїв, визначних військово-політичних діячів визвольного руху, справжніх патріотів нашої держави. Привертають увагу видання: „Степан Бандера та його родина", „Роман Шухевич у документах радянських органів державної безпеки (1940-1950)", Н. Салига „Курінний „Чорний" Данило Рудак", М. Когут „Повстанська доля Байрака",  І. Гущак „Марко Боєслав - сурмач УПА", видання серії „Події і люди" та ін.
Тож усіх краян запрошуємо переглянути виставку „УПА: із далини буремних літ", щоб ще раз звернутися до тематики визвольних змагань та подвигу героїв.
ОУНБ

Переглядів: 403 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 19. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2019