Четвер, 25.04.2024, 11:06:25

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Листопад 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
 
Архів новин
Головна » 2020 » Листопад » 2 » Історія ЗУНР у науковій спадщині прикарпатських вчених
20:46:30
Історія ЗУНР у науковій спадщині прикарпатських вчених

З нагоди річниці створення Західно-Української Народної Республіки на теренах Галичини у відділі краєзнавчої літератури ІФОУНБ ім. І.Франка розгорнуто книжкову виставку «Історія ЗУНР у науковій спадщині прикарпатських вчених», на якій представлено багато цікавих видань з історії ЗУНР.

1 листопада відзначаємо чергову річницю утворення Західно-Української Народної Республіки на теренах Галичини. Листопадовий Зрив 1918 р. заклав основи нашої державності, коли українські політики і військовики створили свій уряд, армію, закони і Малу Конституцію. Поєдналися навік усі українські землі і постали перед світом єдиним нерозділеним народом, нацією, яка на зламі двох епох голосно заявила про свою державність.

Проголошення Західно-Української Народної Республіки стало закономірним результатом розвитку національно-визвольного руху в Західній Україні. Існування ЗУНР засвідчило незнищенність українства, без неї наші землі залишились би етнографічним різновидом окраїн Польщі, Румунії та Угорщини.

Після проголошення незалежності України поштовхом до широких досліджень історії ЗУНР стало розгортання в Україні процесів демократичного й національного відродження.

Фонди Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка містять чимало цікавих вітчизняних і діаспорних видань, які розкривають основні аспекти минулого ЗУНР - від передумов, революційного зриву, внутрішньополітичного курсу, міжнародного становища держави та визвольної боротьби за її відновлення - до національних, економічних, соціальних і культурних процесів, а також повсякденного життя й побуту місцевого населення  в 1918-1923 роках. Особливої уваги заслуговують книги і публікації із серії «Звитяжці» про визначних діячів ЗУНР: Л. Бачинського, К. Левицького, Є. Петрушевича, Д. Вітовського, І. Мирона та ін. Цінними для прочитання є видання Гавриліва Б., Косила М. «Столиця ЗУНР в Станіславові (1919)», Монолатія І. «Місто двох республік і диктатур», Сіреджука П. «Лицарі визвольної війни 1918-1919 рр.», матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції «Коломия та Покуття у вирі державотворення ЗУНР», 100 років боротьби. Українська революція, 1917-1921 та багато ін.

Відвідування організованої книжкової виставки «Історія ЗУНР у науковій спадщині прикарпатських вчених» у зв'язку з «червоною зоною» наразі не можливе. Тож вже опісля завершення карантину обласна книгозбірня ласкаво чекатиме читачів, зацікавлених основними проблемами та напрямами державного будівництва в Західно-Українській Народній Республіці.


Переглядів: 158 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024