П`ятниця, 26.04.2024, 01:26:41

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Листопад 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
 
Архів новин
Головна » 2020 » Листопад » 02

СРСР був державою жебраків. Країна володіла ядерною зброєю, будувала велетенські заводи, а звичайні люди жили у злиднях.

Ветеран франківського локомотиворемонтного заводу Олег Пітулей згадував ситуацію, що яскраво ілюструє побут часів соціалізму, пише Репортер. будильник

У п’ятдесятих роках прості робітники зазвичай не мали наручних годинників. Мало того, навіть звичайні будильники були страшним дефіцитом. А на роботу тоді краще було не запізнюватись. Тож, як це зробити, коли немає будильника? Їм знайшли заміну.

... Читати далі »

Переглядів: 204 | Долучив: Dnister | Дата: 02.11.2020

У Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника відбулася презентація третього тому “Західно-Українська Народна Республіка 1918-1923. Енциклопедія”. Видання вперше в українській та світовій історичній науці презентує комплексне дослідження одного з найяскравіших феноменів вітчизняної історії – доби Західно-Української Народної Республіки.

Книга є результатом тривалих досліджень історії Західно-Української Народної Республіки і органічно продовжує перший та другий томи, які були видані в рамках реалізації обласної комплексної програми “Відзначення в області 100-річчя створення Західноукраїнської Народної Республіки і 100-річчя Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Наро ... Читати далі »

Переглядів: 193 | Долучив: Dnister | Дата: 02.11.2020

З нагоди річниці створення Західно-Української Народної Республіки на теренах Галичини у відділі краєзнавчої літератури ІФОУНБ ім. І.Франка розгорнуто книжкову виставку «Історія ЗУНР у науковій спадщині прикарпатських вчених», на якій представлено багато цікавих видань з історії ЗУНР.

1 листопада відзначаємо чергову річницю утворення Західно-Української Народної Республіки на теренах Галичини. Листопадовий Зрив 1918 р. заклав основи нашої державності, коли українські політики і військовики створили свій уряд, армію, закони і Малу Конституцію. Поєдналися навік усі українські землі і постали перед світом єдиним нерозділеним народом, нацією, яка на зламі двох епох голосно заявила про свою державність.

... Читати далі »

Переглядів: 158 | Долучив: Dnister | Дата: 02.11.2020

Рогатинські краєвиди Юліана Панькевича, які шукали понад 70 років, нині зберігаються на Прикарпатті.
У невеличкому прикарпатському містечку Рогатин, у музеї-садибі Миколи Угрина-Безгрішного зберігаються 16 робіт українського художника Юліана Панькевича. З них 7 полотен — це краєвиди Рогатинщини, які шукали з 1941 року, інформують "Вікна" з посиланням на сайт "Укрінформ".

Запозичені картини і детективна історія пошуку

З 1941 року Національний музей імені Андрея Шептицького у Львові розшукував 12 полотен Юліана Панькевича. Усі вони були запозиче ... Читати далі »

Переглядів: 140 | Долучив: Dnister | Дата: 02.11.2020

Про незвичні традиції села на Івано-Франківщині.
У Кобаках гості на весілля приходять уже з четвертої ранку. А першими до господи впускають особливо шанованих у селі людей, інформують "Вікна" з посилання на сайт "Експрес".

“У нас збереглося чимало весільних традицій, — розповідає місцева жителька Марія Яремій. — Скажімо, першими в гості до оселі, де відбуватиметься весілля, приходять одна або дві пари одружених людей, які  живуть у добробуті та яких поважають у селі. Такий візит символізує, що і в наречених буде щасливе життя. Поки не прийдуть ці перші гості, з хати не має права ніхто виходити, і заходити — теж не можна”.

... Читати далі »

Переглядів: 201 | Долучив: Dnister | Дата: 02.11.2020

Минає вже 20 років з часу створення у Заланові на Рогатинщині Історичного музею, ініціатором і засновником якого є журналіст і краєзнавець Мирон МЕЛЬНИК. Свого часу він виборов третє місце в області серед сільських громадських музеїв. Проте й досі краєзнавча скарбниця Заланова – як пасербиця, без статусу, належної уваги і з невідомим майбутнім.

Вже історія

Мирон Мельник, автор ідеї і засновник Історичного музею у Заланові, закінчив факультет журналістики Львівського університету ім. І. Франка, член НСЖУ, працював у районних газетах «Зоря», «Галицький шлях», у 2006&ndash ... Читати далі »

Переглядів: 191 | Долучив: Dnister | Дата: 02.11.2020










Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024