Вівторок, 2019-10-22, 5:27 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2011 » Жовтень » 21 » Німецьке військове поховання у Надвірній
4:44 PM
Німецьке військове поховання у Надвірній
У вересні ц. р. за­вер­шились тритижневі роз­­копки ос­танків ні­мецьких солдатів у Над­вірній. По­заду міської церкви Воз­движення Чесного Хреста вияв­лено війсь­кове гос­пі­тальне траншейне похо­вання 50 солдатів. Гос­пі­таль знаходився поблизу, у приміщенні тепе­ріш­ньо­го ліцею, а церковне под­вір’я, яке вва­жалось «не­дотор­каним» уможливило там поховання півсотні солдатів перед приходом радян­ських військ 1944 року. Тоді хо­вали лише вій­ськовиків, котрі по­мер­ли в госпіталі від різного роду поранень. Похорон відбу­вався з усіма війсь­ковими почестями та з капеланом.
Перепохованням цих людей займається Робоча група Німецької Народної Спілки в західних облас­тях України. Спіл­ка існує на пожертви німецького народу з 1996 року. Із 2003 р. робочу групу в західних областях очолює Мирон Старко. Спеціально для перепоховань у Львівсь­кій області взято в оренду земельну ділянку під Ні­мецький військовий сол­дат­ський цвин­тар часів Другої світової війни, ви­­ко­наний в європейському стилі. Число від­най­дених людей сягає уже 13 тисяч.
Кожен німецький солдат мав жетон з інформацією, який допомагає іден­тифі­кувати людей (но­­мер, код, група крові то­що). Коли вояк помирав, ниж­ню частину такого же­тону відламували і по­силали в архів у Берлін, додому йшла по­хоронка з датою, місцем і мож­ли­вою схемою захоронень. Саме завдяки такій чіт­кій задокументованості у наш час рідні можуть віднайти своїх померлих ро­дичів.
Також такі поховання віднайдено в Делятині, а нас­тупне місто, де пра­­цю­ватиме група, – Івано-Фран­ківськ. З інформацією про роботу пред­став­ництва Німецької На­родної Спілки та спис­ками похованих можна ознайомитися в Музеї історії Надвірнянщини.
Наталія ЗВАРЧУК,
науковий працівник музею історії Надвірнянщини
"Народна воля"

Переглядів: 286 | Додав: limnytcjaПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 19. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2019