Четвер, 2019-09-19, 10:15 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2012 » Березень » 2 » Охорона пам`яток історії залежить від податків
6:59 PM
Охорона пам`яток історії залежить від податків
Більшість наших краян уже добре усвідомила, що від сплати податків залежить наповнення бюджету, а, отже, і поліпшення життя. Але від наповнення бюджету залежать й інші сторони нашого життя, на які в повсякденному житті звертаємо менше уваги. До них належить і збереження культурної спадщини Надвірнянщини.
На сьогодні на території району знаходяться пам`ятки різних часів та епох – від часів кам`яної доби і до сьогодення. Велику зацікавленість викликають пам`ятки архітектури, особливо церкви. Понад 30 – уже внесено до Державного реєстру пам`яток, із них 10 – як пам`ятки Національного значення. За останні роки виявлено і взято на облік ще близько 20 пам`яток історії та архітектури. На 15 – виготовлено відповідну технічну документацію для внесення їх до Реєстру пам`яток.
Завдяки прийнятій сесією районної ради Програми охорони пам`яток історії та культури Надвірнянщини на 2007-2011 рр. із районного бюджету виділено кошти на дослідження нововиявлених пам`яток та їх паспортизацію.
Маємо унікальну пам`ятку XVI-XVII ст. – Пнівський замок. На жаль, він потребує негайного порятунку. Повінь 2008-2010 рр. призвела до зсувів грунту й обвалу Круглої вежі. Завдяки клопотанням Товариства охорони пам`яток історії та культури з районного бюджету виділили кошти на виготовлення технічної документації, щоб вжити заходів для порятунку цієї унікальної пам`ятки.
Районна рада минулого скликання виділила кошти на виготовлення і встановлення охоронних таблиць на всі пам`ятки, занесені до Державного реєстру. Виявлення і вивчення пам`яток у районі триває.
Торік рада міськрайонної організації Товариства звернулась до Надвірнянської районної ради із клопотанням взяти на облік, як пам`ятку промислового будівництва, залізний міст вузькоколійної залізниці в с. Пасічна. Ще є цікава будівля газової електростанції та римо-католицький костел у Биткові. На їх вивчення та виготовлення необхідної документації теж потрібні кошти.
Отже, маємо усвідомити, що якась частина сплаченого податку піде на те, щоб зберегти нашу історичну спадщину для теперішніх і прийдешніх поколінь. То ж не будьмо байдужими до історії нашого району.
Михайло МАКСИМ`ЮК,
відповідальний секретар міськрайонної організації 
Товариства охорони пам`яток історії та культури

Переглядів: 295 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 19. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2019