Вівторок, 2019-10-22, 5:29 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2011 » Жовтень » 28 » В гості до «Берегині»
7:42 PM
В гості до «Берегині»
У Бурштині знаходиться один із рідкісних музеїв, який займається збиранням, вивченням та збереженням опільської ноші. Це історико-етнографічний музей „Берегиня”. Тут знаходиться велика колекція рідкісних вишитих рушників, сорочок та ще багато інших вишивок. Крім того, тут є речі господарського та хатнього вжитку. Протягом більше десяти років його існування музей відвідали сотні людей.
Минулого тижня у „Берегиню” завітали гості – члени Івано-Франівської обласної організації „ Просвіта” , серед яких були відомий на Прикарпатті історик та краєзнавець Петро Арсенич, керівник цієї організації Євген Романишин, заслужена артистка України Марія Ортинська. Гості ознайомилися з експозицією музею,екскурсію для яких провела та розповіла про значення опільської звичаєвої культури на сучасному етапі завідувачка музею, що створила його більше десяти років назад, Тамара Гусар.
Петро Арсенич сказав: "У цьому приміщенні зібрано колекцій на декілька музеїв. Це музей історії району, музей етнографії та народного побуту, музей культури, адже тут є матеріали про "Просвіту”, речі з маєтку Яблуновських тощо. На мою думку, управлінню культури добре було б провести на базі цього музею обласну нараду працівників музеїв області, а то й України, щоб вони побачили, як треба працювати. Адже одна жінка з допомогою студентів змогла зібрати експонати, зберегти їх і створити такий чудовий музей. Для працівників інституту етнографії тут є предостатньо роботи”.
Івано-Франківські просвітяни вважають, що для такого музею потрібно відповідне приміщення. Вони підписалися під словами: «Пам’ятаймо минуле завжди, тримаймося правди нашої і здобудемо правду...». З цими списками вони будуть звертатися до керівництва області та держави за порозумінням і підтримкою.
Любов Мединоька, "Галицьке слово"

Переглядів: 291 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 19. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2019