Субота, 20.04.2024, 06:55:12

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2018 » Листопад » 23 » «Ведмежатник» у тюрмі
16:46:33
«Ведмежатник» у тюрмі

8 лютого 1907 р. закінчилася невдачею спроба пограбувати філію Австро-Угорського банку та кантор банкіра Корнблюха в Станиславові, яку затіяли четверо заїжджих «ведмежатників».

Завдяки енергійним діям поліції, трьох із них відразу затримали, серед них такого собі Едмунда Вашневського. Але на цьому його пригоди в Станиславові не завершилися, адже він не давав нудьгувати дозорцям під час свого попереднього ув’язнення в тюрмі на Тринітарській площі. В камері поряд із ним сидів відомий місцевий викрадач курей Федір Кучера й не менш «знаменитий» кишеньковий злодій Генрик Штрер. У квітні 1907 р. вони підговорили інших в’язнів організувати втечу через комин, який прилягав до однієї зі стін камери. В’язні пробили в стіні діру, щоб дістатися до комина, але дозорці почули шум від длубання в стіні, й один з них зайшов до камери. Побачивши, що їх викрили, в’язні збиралися вже підняти бунт і цілком певно виконали б свої наміри, якби не швидке підкріплення від поліції та війська. Лише спільними зусиллями солдатів і поліціянтів удалося втихомирити в’язнів, а в подальшому в неспокійній камері чергували двоє поліцейських із зарядженими карабінами, які мали право відкривати вогонь при найменшому вияві непокори. Так відомий «ведмежатник» Едмунд Вашневський потерпів у Станиславові своє друге фіаско. Мабуть, у подальшому він не любив згадувати це негостинне для нього місто.
 


Підготувала Олена БУЧИК


Переглядів: 329 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024