Середа, 2020-11-25, 10:21 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2018 » Листопад » 04

У детективних романах причиною злочину нерідко стає заповіт якогось померлого багатія. На жаль, у цих сюжетах багато життєвої правди, адже спадки і заповіти часто стають причиною конфліктів, шахрайств та інших злочинів. Такі випадки зафіксовані і в хроніках нашого міста.
В 1896 р. у станиславівському карному суді (справа) розглядався процес про підроблений заповіт.

В 1903 році у цілій Галичині дуже популярним способом шахрайства були фальшиві повідомлення про спадок. Багатьом особам надходили листи з Америки про те, що помер їхній багатий родич, який залишив їм мільйонні статки. Зазвичай у листах мова йшла про особу, яка справді недавно померла ... Читати далі »

Переглядів: 115 | Долучив: Dnister | Дата: 2018-11-04

1 листопада в меморіальному музеї «Калуська в’язниця» відбулася презентація наукових матеріалів, присвячених 100-річчю утворення ЗУНРу.

Громадський активіст Роман Данів представив присутнім доповідь на тему: «Українське відродження від мети до реальності». В ній велику увагу приділив молодіжним патріотичним організаціям «Молода Україна», «Січ», «Пласт», «Сокіл», які піднімали національну свідомість та популяризували українську самостійність у часи ЗУНР, інформують«Вікна».

... Читати далі »

Переглядів: 128 | Долучив: Dnister | Дата: 2018-11-04

Історія торгівельної школи в Калуші ще не була об’єктом спеціального наукового дослідження. Вивчення цієї трагічної сторінки в історії міста Калуш залишається проблемним з огляду на недоступність німецьких матеріалів про розстріл учнів торгівельки на початку листопада 1943 року.

Правдоподібно, що ці документи гестапо знищило під час відступу німецьких військ або ж їх завчасно відправило до Німеччини, а звідти — до США. У випадку поспішного відступу німців документи станиславівського гестапо могли потрапити до рук НКВС і зараз зберігаються в архівних спецфондах у Москві.

... Читати далі »

Переглядів: 121 | Долучив: Dnister | Дата: 2018-11-04

Калущина, як і уся українська Галичина, у великому напруженні чекала кінця війни 1918 року. У Калуші діяв Повітовий Народний Комітет. У його склад входили відомі громадяни з Калуша і найближчих околиць, які на перший поклик кожної хвилини могли прибути на нараду.

Калуський Комітет очолював адвокат доктор Микола Желехівський. До складу Комітету входили калушани: молодий катехит отець Павло Джулинський, начальник Повітової Торговельної Спілки Осип Ткачук, міщанин, працівник копаленьСемен Захней, суддя Юліян Білинський, міщанин Добрянський, учитель Дометій Попович, а з найближчих сіл — парох зі села Хотінь отець Микола Янович, управитель школи зі ... Читати далі »

Переглядів: 114 | Долучив: Dnister | Дата: 2018-11-04

Дізнайтеся про найважливіші події в історії Івано-Франківська/Станіслава/Станиславова, які трапилися у 1981-1985 роках.

1981 На Галицькій, 67 завершили десятиповерховий адмінкорпус тресту «Оргхім», архітектори – Іван Гринів і Володимир Кочмар.

1982 На вулиці Комарова (Шашкевича) здали в експлуатацію будинок, в якому запрацювало кафе «Молочне», архітектор – Ярослав Дяків.

... Читати далі »

Переглядів: 118 | Долучив: Dnister | Дата: 2018-11-04
Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 20. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2020